Skrydis į žinių pasaulį

             Rugsėjis pasėjo tą šviesą, tą džiaugsmą 

             Rugsėjis tesėjo pažadą - būtį... 


   Mokykla turi savo kalendorių, kuriame metai prasideda nuo rugsėjo. Debesėlių ir saulės paglostyti rugsėjo 09d. į Čikagos lituanistinę mokyklą skubėjo dideli ir maži. Mokyklai tai 32-as rugsėjis, o patiems mažiausiems tai pirmas susitikimas su mokytoju, pirmas didelis žingsnis į nuostabų žinių pasaulį. Kažkas su mama nedrąsiai pravėrė mokyklos duris, o kai kas nekantraudamas skubėjo pasimatyti su draugais, aptarti vasaros ispūdžių, kelionių. 

Šventė prasidėjo nuo koplytėlėje kunigo Gedimino Keršio atnašaujamų  šv. mišių. Visi gražiai pagiedojo, susikaupę paprašė sėkmingų mokslo metų.  

Mokykla turi tradiciją mokslo metus pradėti ypatingai - pažymėdama svarbią Lietuvai datą. Todėl minėdami Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 90-metį, visi susirinkome skrydžiui į žinių pasaulį. Skambant dainai “Aš žiūriu į tave pasauli”mokinių ir mokytojų eisena pajudėjo į mokyklos kiemelį, kuriame jau laukė tėveliai ir šventės svečiai. Ne vienam širdis suvirpėjo, kai pirmas eisenos dešimtokas išnešė ant peties pasodintą pirmokėlį, kurio rankose suposi didelis Lituanika lėktuvas. Kiekvienas eisenos dalyvis nešėsi išlankstytą popierinį lėktuvėlį, kuriame buvo užašyta svajonė , palinkėjimas ar slaptas noras... Po nuskambėjusių himnų ir pakeltų vėliavų renginių koordinatorė Sandra Krumhorn pasveikino visus ir pristatė šventės svečius. Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorės pavaduotoja Vilma Poliuvienė. Sėkmingų mokslo metų palinkėjo mokyklos direktorė Vida Rupšienė, tėvų komiteto pirmininkė Ingrida Žemaitis.  Puikią naujieną pranešė Jaunimo Centro Tarybos pirmininkas Antanas Rašymas. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Generalinė konsulė Čikagoje Sigrida Mulevičienė. Visi mes esame globalios Lietuvos dalis, todėl turime stengtis išlaikyti mūsų tėvų ir senelių kalbą ir tradicijas. 

Šventės pabaigoje visi išsirikiavo bendrai nuotraukai ir suskaičiavę iki trijų paleido lėktuvėlius į dangų, kad visų norai ir palinkėjimai išsipildytų... 

   Tikrai tikime, kad šie mokslo metai bus šaunūs, kad sužinosime ir išmoksime daug naujo. Kad mokykloje mokiniai įgys ne tik žinių, bet susiras ir tikrų draugų. Čikagos lituanistinės mokyklos direktorės pavaduotoja Vilma Poliuvienė 

 

 
Comments

popular

Dėl saugumo atšauktas dar vienas renginys Čikagos apylinkėse

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje