Lietuvis medikas – tarp geriausių savo srities gydytojų Čikagoje


Žurnalas „Chicago“ birželio mėn. numeryje paskelbė geriausių Čikagos gydytojų sąrašą – Castle Connolly vardo geriausius medikus kasmet renka kolegos, vertindami atskirų sričių specialistų profesinę kvalifikaciją, įgūdžius ir reputaciją. Tarp geriausiųjų skausmo gydytojų jau vienuoliktą kartą pateko lietuvis medikas – Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) įkūrėjas bei medicinos direktorius dr. Jonas Prunskis. Tai rodo šio gydytojo profesionalumą ir puikiai kolegų vertinamą jo darbą. 

Dr. Prunskis nuo1992 m. dirba kartu su žmona dr. Terri Dallas-Prunskis įkurtame Illinois Pain Institute (IPI). Ši ilgiausiai Čikagoje ir jos apylinkėse dirbanti intervencinio skausmo gydymo įstaiga yra įsikūrusi keliuose Čikagos priemiesčiuose: Barrington, Elgin, Elmhurst, Itasca, Libertyville, McHenry. Institute taikomas gydymas yra orientuotas į problemos ištyrimą, jos įvardijimą ir išsprendimą. Dr. J. Prunskis savo darbo praktikoje taip pat visų pirma siekia pacientams nustatyti tikslią diagnozę ir skiria gydymą sutelkdamas dėmesį į problemą, kuri sukelia skausmą, o ne slopina ligos simptomus vaistais. 

Lietuvis medikas priklauso Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U.S. Department of Health and Human Services, HHS) veikiančiai Tarpvyriausybinės skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupei (Pain Management Best Practices Inter-Agency Task Force (Pain Task Force), jis yra vienintelis šiai darbo grupei priklausantis gydytojas iš Ilinojaus valstijos. Į šias atsakingas pareigas dr. Prunskis JAV Prezidento buvo paskirtas, kadangi Ilinojaus skausmo institutas daugiau kaip 25 metus sėkmingai darbuojasi tiksliai diagnozuojant ir gydant skausmą patiriančius ligonius su ribotu opioidinių vaistų vartojimu.

Ano dr. Prunskio, šis apdovanojimas pelnytas ne jo vieno, bet visų Ilinojaus skausmo instituto (Illinois Pain Institute) medikų ir darbuotojų pastangų dėka. 

Dr. Prunskis žinią apie garbingą savo darbo įvertinimą išgirdo būdamas Lietuvoje, kur dalyvavo Vilniaus universiteto diplomų įteikime. Medikas buvo pakviestas sakyti sveikinimo kalbą iškilmingame diplomų teikime Medicinos fakulteto studentams. Šį fakultetą šiais metais baigė Prunskių dukra Kristina, ji tęsia medikų šeimos tradicijas – jos seneliai, dr. Jono Prunskio tėvai taip pat buvo gydytojai. 

Reikia paminėti, kad galimybė JAV jaunimui studijuoti VU Medicinos fakultete atsirado prieš keletą metų dr. Prunskio iniciatyva VU Medicinos fakultetui pasirašius bendradarbiavimo sutartį su Rosalind Franklin University of Medicine and Science Chicago Medical School (CMS). Medicinos fakultetas nuolatines studijas anglų kalba pradėjo rengti 2012 metais, tada buvo priimti tik 8 studentai, dabar jų skaičius išaugo beveik iki 300 medicinos ir odontologijos studentų, tarp kurių yra ir JAV piliečių. Ši sutartis reglamentuoja tęstinį dviejų universitetų bendradarbiavimą ir atveria medicinos studentams galimybę susipažinti su kitos šalies sveikatos apsaugos sistema, ligonių priežiūra ir mokymosi tvarka. 


Daugiau informacijos apie dr. Joną Prunskį ir Ilinojaus skausmo institutą galite rasti tinklapyje IllinoisPain.com


Ilinojaus skausmo instituto informacija


NUOTRAUKA 

Dr. Jonas V. Prunskis


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos