Pasaulio Lietuvių Bendruomenė tapo steigėja pasaulinės koalicijos, skirtos gintis nuo Rusijos agresijos2022 m. gegužės 25 d. Pasaulio ekonomikos forume Davose  – kelių pasaulio bendruomenių lyderiai paskelbė apie Pasaulinės Vidurio ir Rytų Europos koalicijos ( angl. Council of Central and East-European Communities - CEEC) sukūrimą. Steigėjais yra Pasaulio estų taryba, Pasaulio Lietuvių Bendruomenė, Pasaulio ukrainiečių kongresas, Pasaulio laisvųjų latvių federacija ir Pasaulio lenkų taryba.


Kartu šios organizacijos atstovauja daugiau kaip 50 mln. žmonių, gyvenančių daugiau kaip 65 pasaulio šalyse. Vidurio ir Rytų Europos šalių tikslas – skatinti bendrus interesus ir ją sudarančių bendruomenių vystymąsi. Šiandien pagrindinis CEEC prioritetas yra savo šalių ir bendruomenių visame pasaulyje gynimas nuo vis stiprėjančios Rusijos agresijos.


Bendrame pareiškime CEEC vadovai pareiškė „Mes visi esame sukrėsti ir pasibaisėję Rusijos pajėgų įvykdytais žiaurumais Bučoje, Mariupolyje ir visoje Ukrainoje. Mūsų tikslas – remti Ukrainos gebėjimą apsaugoti savo suverenumą ir teritorinį vientisumą ir pasipriešinti brutaliam ir neišprovokuotam Rusijos puolimui. Tai, kas vyksta Ukrainoje, gali nutikti bet kur regione. Visos kaimyninės šalys Rusiją šiandien jaučia grėsmę. Rusijos karui paprasčiausiai nėra jokio pateisinimo ar provokacijos. Tai ne kas kita, kaip tiesioginis iššūkis taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai, nustatytai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Šis Rusijos puolimas grasina grąžinti mus į dešimtmečius trunkančius karus, panašius į tuos, kurie siaubė Europą XX amžiuje.“


Pasaulio Lietuvių Bendruomenės pirmininkė Dalia Henke pabrėžė: „Tik palaikydami vieni kitus ir bendradarbiaudami būsime pasiruošę viskam. Lietuvos diaspora prieš 1990 metus gynė bei ateityje gins pilietiškai ir susitelkusi savo tėvynę“.


CEEC toliau kurs savo koaliciją ir kvies prie jos prisijungti panašiai mąstančias pasaulio bendruomenes. Taip pat CEEC pritarė 2022 m. kovo 2 d. priimtai JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijai, kurioje reikalaujama, kad Rusijos Federacija nedelsiant nutrauktų invaziją į Ukrainą ir besąlygiškai išvestų visas savo karines pajėgas iš šalies.


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos