Rudenėlio šventė Čikagos lituanistinėje mokykloje

Rudenėlio šventė Čikagos lituanistinėje mokykloje


Šitiek obuolių, agurkų!

Kaip reiks nugabent į turgų?

Atsidžiaugt vaikai negali –

Tiek auksinių lapų spaly...

Alma Karosaitė


Laukais, miškais ir pievom į miestą atkeliavo dosnusis dėdė rudenėlis,  savo kelyje pažerdamas gausybę vaisių, daržovių,  grybų, pupų.   Įvairiaspalvių lapų grožiui tikriausiai niekas nelieka abejingas:  suaugę aikčioja, stebisi rudens meniniais sugebėjimais, o vaikams patinka juos rinkti, mėtyti į orą, rūšiuoti, klijuoti...  Ko gero, dėl to ir gimė Rudenėlio šventė?

ČLM  kasmet kviečia mokinius atsinešti rankdarbėlius į tradiciškai rengiamą parodėlę visiems pasigrožėti ir pasidžiaugti.  Lietuvių šeimoms kūrybinės gyslelės tikrai netrūksta!  Mačiau pelėdų šeimynėlę, kirmėlę iš obuolių, šuniuką iš salotų, sraigę iš moliūgų, medinių namelių skulptūrėlę ir dar visokių mistinių būtybių.  Tik spėk dairytis ir žavėtis!  Lapų plaukai, pasirodo, tinka ir liūtui ir moteriškėms!  

Mokinius kvietėme aktyviai balsuoti už labiausiai patikusį parodos darbelį, ir turime tris laimėtojus.  Pirma vieta teko 3kl. mokiniui Aronui Jadevičiui už šuniuką, antra vieta – 7kl. Matui Ulbai, o trečia – 2kl. mokinei Nedai Vaškys.  Ši meno parodėlė tikriausiai įkvėpė ne vieną kurti, fantazuoti ir išmėginti jėgas kitais metais …  

Kaip ir visose mokyklos šventėse, tautodailės mokytojai Ramunė Slavikienė ir  Mindaugas Braslauskas drauge su ČLM renginių organizatore Sandra Krumhorn ruošia, puošia, gražina patalpas -  rūpinasi kūrybinėmis detalėmis ir dekoracijomis. Šį kartą Jaunimo centro saulės pabučiuotame kiemelyje bendram mokyklos projektui irgi “dirigavo” Sandra Krumhorn ir Ramunė Slavikienė.   Mokytojos jaudinosi, kad padūkėlis vėjas išnešios lapų, kankorėžių ir gilių dėlionę.  Jai kiekvienos klasės mokiniai sunešė rudens gėrybes ir bendromis jėgomis sukūrė margaspalvį skėtį.  Keletą valandų padirbėjus, komandinis šedevras įgavo spalvas ir džiugino visus, kad tik jį matė!

Klasėse mokytojos ta proga irgi pravedė pagal amžių tinkamas kūrybines pamokėles.  

Kiškučiai su mokytojomis Rasa Zakarauskiene ir Silvija Eglynaite vėrė lapų karūnas.  Mokytoja Rasa su entuziazmu pasakojo, kad trejų metų mažiesiems patinka čiupinėti, justi, dirbti rankutėmis kur kas labiau, nei rašyti raideles.

Šeštokai su mokytoja Renata Matuliauskaite apklijavo Lietuvos žemėlapio kontūrus iš geltonų, žalių ir raudonų lapų.  Paprasta idėja, o rezultatas tikrai įspūdingas.

Antrokai klasėje nudirbo du darbelius:  žirnių ir pupų pagalba sukūrė pelėdos aplikacijas bei ežiukus, kuriems naudojo kriaušes, spanguoles, lapus.   

Prisijuokiau kai vaikai vis klausinėjo, ar galima valgyti tas pupas bei spanguoles.    Tai mano mėgstamiausios ir įsimintiniausios pamokėlės, nes tiek mažiems, tiek vyresniems mokiniams visada patinka amatukai.  O kai vaikams smagu,  jie, patys to nejausdami, mokinasi ir noriai lanko mokyklą.   Tuomet ir mokytojų darbas žymiai lengvesnis ir prasmingesnis.


ČLM 2 kl. mokytoja Daiva Juzėnas


Nuotraukose:

2 klasės mokiniai

Kolektyvinis darbas  "Rudenėlio skėtis" su mūsų linksmais aštuntokais.

Aronas Jadevičius 3kl.  su darbeliu  "Šuniukas"

Vanessos Orintaitės 10 kl.   darbelis "Sraigė".

Neda Vaskys 2kl.  su darbesiu "Kirmėlytė"

Matas Ulba 7kl.  su darbeliu  "Čikagos lituanistinė mokykla"

Mokiniai apžiūri darbelius, reikia išrinkti gražiausią...


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos