Čikagos lietuvių Rotary klubo parama sergantiems Lietuvos vaikams

Vilniaus rajone, netoli Santariškių vaikų ligoninės, baigiami įrengti Mamų unijos ,,Šeimos namai” – reabilitacijos ir informacijos centras sunkiai sergantiems vaikams ir jų artimiesiems. ,,Šeimos namuose“ bus įrengta 11 gyvenamųjų kambarių, pritaikytų specialiai sergančių vaikų priežiūrai ir jų šeimų poreikiams. Centre bus teikiama socialinė ir psichologinė pagalba ne tik sergantiems vaikams, bet ir jų artimiesiems. Po tuo pačiu stogu įsikurs reabilitacijos ir sporto centras, meno terapijos ir žaidimų kambarys. Informaciniame centre tėvai galės sužinoti apie ligą, gydymo eigą, gydymo galimybes užsienyje. „Šeimos namai“ suteiks šeimoms galimybę praleisti daugiau laiko kartu, tokių namų praktika sėkmingai pasitvirtino visame pasaulyje: Ronald McDonald’s House veikia 58 šalyse, Family House – JAV, Sick Children's Trust  - Didžiojoje Britanijoje.

Prie šio ,,Mamų unijos" projekto prisideda ir Čikagos lietuvių Rotary klubas – rotariečiai skyrė 70,000 dolerių paliatyvios slaugos palatų bei kitos reabilitacinės įrangos įsigijimui ir sensorinio kambario įrengimui. Čikagos lietuvių Rotary klubo dėka į šeimos namus jau atkeliavo masažinis stalas, reabilitacijai skirti velomedai, medicininė lova, spintelės, neįgaliesiems skirta vonia, masažinė kojų ir rankų vonelė, baseino keltuvas neįgaliesiems, sėdėjimo – laikysenos kėdutė neįgaliems vaikams, mankštos inventorius.

Planuojama, kad ,,Šeimos namai” duris atvers šiais metais. Projekto iniciatorių ,,Mamų unijos” teigimu, šis centras nesieks pakeisti ar dubliuoti vaikų ligoninėje teikiamų paslaugų ir gydytojų funkcijų. Tai bus socialinė alternatyva, suteikianti šeimoms galimybę bendrauti su kitomis, tą patį išgyvenančiomis mažųjų ligoniukų šeimomis. Tikimasi, kad tai padės jiems lengviau įveikti ligą ir palengvins jų kasdieną, o dalinimasis patirtimi, asmeninis palaikymas grąžins galimybę šeimai jaustis visuomenės dalimi.

Čikagos lietuvių Rotary klubo informacija


Comments

popular

Dėl saugumo atšauktas dar vienas renginys Čikagos apylinkėse

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Tokios tokelės (181) Įvairenybės