ČLM mokiniai sveikino Lietuvą


Vasario 16-ąją visi iš naujo mokomės pasakoti, vertinti ir jausti savo istoriją. Smagu, kad galime džiaugtis šia švente. Valstybinė šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos Nepriklausomybės Aktui paminėti. Pasirašytas dokumentas paskelbė, kad atkuriama Lietuvos valstybė ir ji atsižada nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis. Jį pasirašė 20 signatarų – Lietuvos krašto inteligentų. Visų klasių mokiniai kūrė, skaitė, rinko ir rašė ant iš spalvoto popieriaus iškirptų širdelių gražiausius žodžius Lietuvai. Šias širdeles vaikai prilipino prie Lietuvos žemėlapio ir taip išreiškė lietuvišką žodį su meile, pasididžiavimu ir pagarba lietuvių kalbai, Tėvynei.
Pasitikdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną ČLM mokiniai atliko nepakartojamą programą. Joje dalyvavo mokyklos mokiniai nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių. Šventės atidarymas prasidėjo himnų giedojimu. Devintokės mergaitės pašoko lietuvių liaudies šokį “Kepurinė” .Renginį vedė dešimtokai. Masalskytė Simona perskaitė Nepriklausomybės aktą, o Mongirdas Benas visiems priminė Kovo 11-tos aktą. Vėliau mokinius, mokytojus ir visus susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Vida Rupšienė, pavaduotoja Vilma Poliuvienė ir Jaunimo Centro Tarybos pirmininkas Antanas Rašymas.

Užtemdžius šviesas salėje visi pažiūrėjo Renecko sukurtą filmą “Charta”. Vėliau sekė mokinių pasirodymai. Eilėraštuką Lietuvai deklamavo pirmokėliai, liaudies šokius šoko aštuntokai ir devintokai. O šeštokai pašoko linksmą, šokių mokytojos Vilmos Vaičienės pastatytą šokį “Žalia žolė”. Šventės pabaigoje skambėjo jungtinio vyresniųjų klasių choro dainos. Chorui dirigavo muzikos mokytoja Dalė Gedvilienė. Paskutinę gražiausią dainą “Žemėj Lietuvos” dainavo visa salė…
Šventę vainikavo Gedimino pilis, kuri, kaip ir dera per gimtadienius, buvo torto iš keksiukų pavidalu. Išeidami iš salės visi išsinešė po gabalėlį pilies.

Pasibaigus šventei visi mokiniai džiaugėsi, kad yra Lietuvos dalis. Kol bus gyvas lietuviškas žodis, tol gyvuos mūsų Gintaro Tėvynė…


Mokytoja Sandra Žalnieriūnaitė


Nuotraukose:

Jungtinis choras su mokytoja D. Gedviliene

Direktorė V. Rupšienė, Jaunimo Centro Tarybos pirmininkas A. Rašymas, pavaduotoja V. Poliuvienė dalina keksiukų "Gedimino"pilį.

Devintokės šoka "Kepurinę"

Penktokų šokis

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos