JAV LIETUVIŲ BENDRUOMENĖ KVIEČIA LIETUVIŲ IŠEIVIJOS STUDENTUS DALYVAUTI PROGRAMOJE LISS IR PENKIAS SAVAITES PRALEISTI LIETUVOJE
„Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuotė“ (LISS) – 5 savaičių JAV Lietuvių Bendruomenės vykdoma programa Lietuvoje, suteikianti studentams galimybę stažuotis pagal savo pasirinktą profesiją, patobulinti lietuvių kalbos žinias ir susipažinti su Lietuvos kasdieniniu bei kultūriniu gyvenimu ir šiose srityse vykstančiais pokyčiais.


„Stažuočių metu programos dalyviai gali kur kas geriau pažinti Lietuvą, jos vidinius procesus, bei sustiprinti savo socialinius ryšius. Taip Lietuva jiems tampa dar artimesnė. Taip pat LISS programa turi intensyvią kultūrinę programą – studentai keliauja po Lietuvą, susitinka su šviesiais Lietuvos žmonėmis taip giliau suvokdami lietuvių tapatybę. Taip pat jie atranda kuriančią, atvirą ir aukštųjų technologijų plėtra garsią, vis labiau vakarietišką Lietuvą. Studentai lankosi biomedicinos, lazerių įmonėse, aukštųjų technologijų mokslo centruose.“, – sako LISS programos vadovė Romena Čiūtienė. Pasak jos, programos dalyviai, sėkmingai užbaigę stažuotę, ne tik gali savo gyvenimo aprašymą papildyti darbo Lietuvoje patirtimi, bet ir gauna universitetinių kreditų, nes JAV Lietuvių bendruomenė bendradarbiauja su Lietuvos universitetais: nuo 2010 m. – su Vytauto Didžiojo universitetu, 2017 m. – su Vilniaus universitetu ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu.


„LISS programa yra labai vertinga gyvenimo patirtis. Visų pirma tu gauni naudingos patirties pagal savo studijų kryptį, kas yra nepaprastai svarbu prieš pradedant profesinę karjerą. Be to tai yra tarptautinė darbo patirtis, kuri priverčia tave išeiti iš komforto zonos. Tai yra skirtinga darbo atmosfera su skirtingais siekiais ir tikslais. Ji praturtina tavo požiūrį į darbo esmę. LISS programa viršijo mano lūkesčius tiek dėl darbo stažuotės, tiek dėl kultūrinės veiklos kokybės“, – sako LISS programos 2019 dalyvis iš Kanados Lukas Janowicz.
LISS programos dalyviai su Prezidentais Gitanu Nausėda ir Valdu Adamkumi

LISS programos dalyviai su Prezidente Dalia Grybauskaite

„Vizitas Vaidoto batalione buvo tikrai įdomi patirtis, kurią rekomenduočiau bet kuriam kas domisi Lietuvos saugumu. Karinis dalinys ir jo vidaus tvarka darė didelį įspūdį. Kariškiai supažindino mus su karinio gyvenimo kasdienybe ir buitimi. Tiesą sakant patirtis buvo gana įkvepianti. Jie netgi privertė mane pagalvoti apie kariškio karjerą ateityje. Esu labai dėkingas Lietuvos kariams už šią galimybę“, – sako LISS programos 2019 dalyvis Daniel Kwiatkowski iš Ilinojaus valstijos.

LISS programos dalyviai Vaidoto batalione
LISS programos dalyviai vizito Kuršių Nerijoje metu

„Dalyvavimas LISS programoje ir praleistos penkios mano vasaros savaitės Vilniuje, Lietuvoje, buvo nepaprasta kelionė, pilna profesinės patirties, susitikimų su Lietuvos lyderiais ir nuostabių gražios šalies vaizdų. Kasdien stažavausi aplinkos apsaugos agentūroje VšĮ Baltijos aplinkos forumas, taip dar pagilindama savo susidomėjimą ir aistrą natūralios gamtos išsaugojimui. Stažuotė suteikė neįtikėtinas galimybes stebėti ir dalyvauti retų paukščių išsaugojimo projekte. Vakarai ir savaitgaliai buvo praleisti siekiant kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą ir jos kultūrą. LISS programos dėka aš supratau, kad Lietuva siūlo daug daugiau galimybių negu aš lig šiol galvojau“, – sako LISS 2019 programos dalyvė Daria Pachucka iš Los Angeles.


„Nors Lietuvos pažanga labai motyvuoja, aš suprantu, kad be LISS programos nebūčiau galėjęs visa tai pamatyti ir suprasti. Buvimas LISS programoje yra didelė laimė, kuri suteikia studentams galimybę dalyvauti daugelyje skirtingų renginių ir susitikimų, kas be programos nebūtų įmanoma. Įvairūs mokslo institutai, susitikimai su politikais ir rekreacinės veiklos, kuriose dalyvavo studentai, buvo neįkainojama patirtis, kurios nekeisčiau į nieką. Ypatingai proaktyvi buvo ir LISS vadovybė, kuri užtikrino, kad kiekvienas programos dalyvis gautų vertingą ir individualiai specifinę darbo patirtį. Tokios įtraukiančios darbo stažuotės ir gerai suplanuotos kultūrinės programos derinys yra būtent tai, kas daro LISS išskirtiniu projektu“, – apibendrina LISS dalyvis Tomas Vyšniauskas iš Kalifornijos.

2020 metų LISS programos trukmė – nuo birželio 13 d. iki liepos 19 d. Registracija vyksta iki kovo 1 d.


Naujienas apie programą LISS sekite https://www.facebook.com/LISSinternships, Instagram @liss_summer_in_lithuania arba internetiniame puslapyje http://liss-vasara.lt/


LISS programos vadovė Romena Čiūtienė

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos