Čikagos lietuvių Rotary klubo prezidentas Tony Merfeld: ,,Šis klubas man yra svarbus”Pasitikdami 2020-uosius daugelis iš mūsų ne tik perbėgome mintimis praėjusius, bet ir viltingai dėliojome naujus planus ateinantiems metams. Dar prieš Naujuosius susitikus pokalbiui su Čikagoje veikiančio lietuvių Rotary klubo prezidentu Tony Merfeld mūsų kalba ir sukosi būtent apie tai – kas jau nuveikta ir ką rotariečiai planuoja šįmet.


2008 metais įkurtas Rotary Club of Chicagoland Lithuanians klubas šiandien jungia 33 narius, tai yra vienintelis Rotary klubas Jungtinėse Valstijose, kurio susirinkimai vyksta lietuvių kalba. Jį įkūrė Saulius Janušonis, į Čikagą atvykęs iš Panevėžio, kur gyvendamas priklausė Rotary klubui. Pradžioje jis čia į klubą pakvietė keletą savo pažįstamų lietuvių, vėliau prisijungė ir daugiau narių.


„Šis klubas sutekia mums galimybę išsaugoti savo lietuviškumą ir kartu galime prisidėti prie pasaulio rotariečių veiklos.”, – sako jau daugiau nei 20 metų su šeima Amerikoje gyvenantis lietuvis, čia turintis nekilnojamojo turto ir jo priežiūros verslą.


Tony iki šiol prismena, kai prieš 13 metų jis tapo JAV piliečiu, teisėjas pasveikino ir pasakė: „Dabar esate JAV pilietis, bet nereikia pamiršti, iš kur atvykote.” Tuos žodžius lietuvis prisimena iki šiol, jis džiaugiasi prieš keletą metų jam pasitaikiusia proga prisijungti prie Čikagos lietuvių Rotary klubo ir kartu vystyti veiklą, kuri leidžia ne tik nenutolti nuo savų šaknų, bet ir palaikyti ryšį su gimtąja Lietuva. „Šis klubas man yra svarbus, jame susitinku su žmonėmis, kurių kiekvienas yra ypatingas”, – sako T. Merfeld.


Į Rotary klubą Tony prieš šešerius metus pakvietė Tomas Astrauskas, iš jo prieš keletą mėnesių mano pašnekovui teko perimti klubo prezidento pareigas. Kaip sako Tony, tai – nemaža atsakomybė, tad jis labai rimtai žiūri į šį jam suteiktą pasitikėjimą. Jau 12 metų gyvuojatis klubas turi tam tikras tradicijas, jis laikosi ir visiems Rotary klubams galiojančių įstatų, tad perėmus prezidento pareigas lieka tam tikras tęstinumas.


Vienas jau tradiciniu tapusių renginių – jau trečią kartą organizuotas labdaringas 5 km bėgimas, į kurį šį rudenį susirinko beveik dvigubai daugiau dalyvių negu pernai, tarp jų buvo ir nemažai amerikiečių. Prie bėgikų aktyviai prisijungė ir Čikagos lietuvių bėgimo klubo nariai, su kuriais rotariečių draugystė tęsiasi jau kelinti metai. Rotary klubas prisidėjo, kad Čikagos maratone dalyvavę lietuviai bėgikai galėtų vilkėti vienodais ryškiais marskinėliais ir būtų lengvai atpažįstami dideliame bėgikų būryje:


Tony džiaugiasi ypač pavykusiu jau vienuoliktą kartą organizuotu golfo turnyru, kurio metu buvo surinkta įspūdinga suma sergantiems Lietuvos vaikams. Renginyje dalyvavo Labdaros bei paramos fondo įkūrėjas Rimantas Kaukėnas, su šiuo fondu žadama bendradarbiauti ir toliau.


Tačiau kiekvienas klubo prezidentas įneša ir kokių nors naujovių, Tony – ne išimtis. Jis sako, kad jau pavyko sėkmingai įvykdyt keletą naujų projektų.


Visai neseniai rotariečiai kartu su Biržų Rotary klubu šio rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriui padovanojo naują interaktyvią įrangą, kuri papildė neįgaliems vaikams ir juos lydintiems asmenims skirtą žaidimų ir kūrybos erdvę. Pirmieji lankytojai jau išbandė vandens burbulų vamzdžius, interaktyvias grindis ir jas valdantį kompiuterį. Rotary dovana kainavo daugiau nei 12,000 eurų.


Kiek anksčiau Klaipėdoje įsikūrusio Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrą pasiekė nuolatinių šio centro rėmėjų – Klaipėdos Rotary „Aditės“ klubo moterų – ir Čikagos Rotary klubo dovanotas modernus defibriliatorius. Praėjusiais metais rotariečiai $70,000 sumą skyrė fondo ,,Mamų unija” Vilniuje statomiems Šeimos namams, kurie bus skirti sunkiai sergančių vaikų šeimoms.


Jau ne pirmąkart prisidedama prie Pasaulio lietuvių centro Lemonte sėkmingos veiklos – Rotary klubas buvo pagrindinis praeitą rudenį vykusio Pasaulio lietuvių centro renginio ,,Laisvės alėja” rėmėjas, PLC įsikūrusiai meno galerijai ,,Siela” klubas skyrė $2000. Turbūt jau ne vienas dažniau užsukantis į Pasaulio lietuvių centrą atkreipė dėmesį į šalia jo neseniai atsiradusius linksmomis spalvomis šviečiančius namukus. Tai – nemokama bibliotekėlė, kurią įrengė Čikagos lietuvių Rotary klubas. Rotariečiai nusprendė šalia gausiai lietuvių lankomo pastato įrengti nemokamą bibliotekėlę ir taip paskatinti knygų skaitymą, sudarant galimybę nemokamai keistis knygomis – jas galima laisvai pasiimti skaitymui arba papildyti bibliotekėlę savo leidiniais.


Pasak. T. Merfeld, lietuviai rotariečiai mielai bendrauja ir su aplinkiniais Rotary klubais bei kitomis organizacijomis, kartu dalyvauja bendruose renginiuose ar projektuose. Praėjusių metų lapkritį Čikagos lietuvių Rotary klubo nariai susitiko su Kazickų šeimos fondo atstovėmis, buvo pristatyta abiejų organizacijų veikla, kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes. Rotariečiai papasakojo apie dalyvavimą Jaunimo ilgalaikių mainų programoje (Rotary Youth Exchange), Kazickų fondo atstovės pasidalino mintimis, kokius labdaros projektus būtų reikalinga įgyvendinti Lietuvoje.


Kaip sakė Tony, rotariečiai šiems metams turi numatę ne vieną projektą, apie juos diskutuojama susirinkus kiekvieną savaitę į klubo susirinkimus. Pasak pašnekovo, tokiu būdu kiekvienas, įsitraukęs į Rotary ar kitų savanorystės principu veikiančių organizacijų veiklą, mokosi ne imti, o duoti. ,,Kuo daugiau turėsime žmonių, kurie gyvena vadovaudamiesi šia nuostata, tuo daugiau gerų darbų pavyks kartu nuveikti”, - įsitikinęs Čikagos lietuvių Rotary klubo prezidentas ir kviečia visus norinčius aplankyti klubą ir galimybėms leidus net prie jo prisijungti.


Daugiau apie Čikagos lietuvių Rotary klubo veiklą sužinosite apsilankę klubo „Facebook“ paskyroje:


https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

Loreta Timukienė

NUOTRAUKOS


1 – Buvęs klubo prezidentas Tomas Astrauskas (k.) perduoda prezidento regalijas Tony Merfeld.


2 – Su R. Kaukėnu rotariečių labdaros renginyje.
3 – Susitikimas su Kazickų fondo atstovėmis.
4 – Mini bibliotekėlės įrengimas šalia PLC.
5 – Rotariečių dovana Biržų bibliotekai.


6 – Čikagos lietuvių Rotary klubas.

Sandros Scedrinos nuotr.


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos