Įsigaliojo keletas naujų Illinois įstatymų

 

Dauguma naujų Illinois valstijos įstatymų įsigalioja kalendorinių metų pradžioje, tačiau yra tokių, kurie pradedami taikyti metams įpusėjus. Tokia data yra liepos 1 d. Nuo šio pirmadienio įsigaliojo mažiausiai devyni įstatymai. Štai keletas įstatymų, apie kuriuos vertėtų žinoti.

HB 3882 - Vairuotojo pažymėjimai dokumentų neturintiems imigrantams

Nuo liepos 1 d. Illinois valstijoje gyvenantiems dokumentų neturintiems imigrantams leidžiama gauti vairuotojo pažymėjimus. Pasak valstijos pareigūnų, tai padės sumažinti stigmą ir padidinti saugumą keliuose. Pagal įstatymo projektą asmenys, norintys gauti vairuotojo pažymėjimą, turi išlaikyti vairavimo egzaminą, turėti galiojantį automobilio draudimą, pateikti asmens tapatybės dokumentus, reikalingus pažymėjimui gauti, ir įrodyti, kad bent vienerius metus gyvena Illinois valstijoje. Pasak valstijos įstatymų leidėjų, pažymėjimai atitiks federaliniame REAL ID akte nustatytus reikalavimus.

HB 1122 - Laisvai samdomų darbuotojų apsaugos įstatymas

Liepos 1 d. Illinois valstijoje įsigaliojo sustiprinta laisvai samdomų darbuotojų apsauga. Įstatymo projektas visų pirma įpareigoja įmones sumokėti laisvai samdomiems darbuotojams sutartyje nustatytą dieną arba anksčiau. Jei sutartyse mokėjimo data nenurodyta, kompensacija turi būti išmokėta ne vėliau kaip per 30 dienų nuo darbo pabaigos. Įstatymas taip pat sustiprina laisvai samdomų darbuotojų apsaugą nuo grasinimų, bauginimo, drausminimo, priekabiavimo ir diskriminacijos. Jis taip pat numato būdus, kaip pranešti apie įstatymo pažeidimus Illinois darbo departamentui.

SB 1782 - Vaikų darbo įstatymas, saugantis socialinės žiniasklaidos nuomonės formuotojus

Įsigaliojęs įstatymo projektas siūlo griežtesnę vaikų nuomonės formuotojų apsaugą, skirtą vaikams, pasirodantiems socialinėje žiniasklaidoje, o ne vaikams aktoriams ir muzikantams. Įstatymo projektas suteikia teisę jaunesniems nei 16 metų vaikams gauti dalį jų pajamų, o tėvai įpareigojami saugoti įrašus apie vaikų pasirodymus socialinės žiniasklaidos turinyje. Pagal teisės aktą šios pajamos turi būti kaupiamos patikos fonduose, kol vaikams sukaks 18 metų. Be to, įstatymo projektas leidžia asmenims, kuriems dabar jau sukako 18 metų, imtis teisinių veiksmų, jei jie, būdami vaikai, pasirodė socialinėje žiniasklaidoje, už tai buvo uždirbta pinigų, bet tuo metu jiems nebuvo tinkamai atlyginta.

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos