ŠOKIŲ ŠVENTĖ ARGENTINOJE: ŠIMTMEČIO DAINŲ ŠVENTĖS ŠOKIŲ DIENOS IŠVAKARĖSELietuvos Šimtmečio Dainų Šventės Šokių dienos išvakarėse Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugijos "Nemunas" jaunimo tautinių šokių kolektyvas "Nemunas" ir suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas "Griaustinis" atsisveikino su bendruomenės nariais, draugais ir bičiuliais.

Stebint daugiau kaip 200 žiūrovų „Nemuno“ draugijoje, Berisso mieste įvyko puikus palydėtuvių koncertas. Pasirodyme  džiaugsmingai dalyvavo draugijos vaikų  tautinių šokių kolektyvas "Skaidra", jaunimo tautinių šokių kolektyvas "Nemunas" ir suaugusiųjų tautinių šokių kolektyvas "Griaustinis". (dauguma „Griaustinio“ šokėjų, tai yra buvę „Nemuno“ šokėjai). Kolektyvai pristatė Šokių Dienos programą ir  taip mėgstamą lietuvių tautinių šokių programą.

Visai „Nemuno“ draugijai, tai istorinis įvykis. Jau  antrą kartą iš eilės 40 šokėjų  dalyvaus Dainų Šventės Šokių dienoje, kuri vyks liepos 5 d. Vilniuje Lietuvos futbolo federacijos stadione.

Kolektyvai „Nemunas“ ir „Griaustinis“ taip pat koncertuos Pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų dienoje „Aš esu Lietuva. Sujunkime Lietuvą“, kuri įvyks birželio 30 d., Rotušės aikštėje Vilniuje. Iš daugiau kaip 50 Pasaulio lietuvių meninių kolektyvų koncerte pasirodys 15,  tarp kurių ir „Nemunas“ su „Griaustiniu“   atstovaujantys Pietų Amerikos lietuvių bendruomenes.

Prieš Dainų Šventę, nuo birželio 23 d. mūsų lietuvių tautinių šokių kolektyvai „Nemunas“ ir „Griaustinis“ pradeda pasirodymų gastroles po Lietuvą. Apsilankys ir koncertuos įvairiuose Lietuvos miestuose: Šventojoje, Palangoje, Šiauliuose, Alytuje, Trakuose, Kaune ir Vilniuje. Jau kitą savaitę Argentinos lietuvių grupė bus Lietuvoje.

Reikia priminti, kad Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“ buvo paskelbtas laureatu kaip geriausias užsienio lietuvių mėgėjų meno kolektyvas.  Užsienio lietuvių kolektyvo nominantus ir laureatą tvirtina „Aukso paukštės“ specialiai sudaryta, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus patvirtinta apdovanojimų skyrimo komisija, kurioje dalyvauja ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Dėl išsamesnės informacijos apie Argentinos delegacijos apsilankymą Lietuvoje, prašome kreiptis asmenine žinute į Juan Ignacio Fourment Kalvelį.

 

El. Paštu: juanignacio.fourmentkalvelis@gmail.com
Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos