Rotariečiai dėkojo labdaros renginio dalyviams, atveriantiems savo širdis kilniems tikslams

 Jau penkioliktą kartą vykęs Čikagos lietuvių Rotary klubo (Rotary Club of Chicagoland Lithuanians) labdarai skirtas golfo turnyras vyko gamtai dovanojant puikų saulėtą orą. Rugsėjo 23 dieną Old Oak Country klube susirinkę golfo žaidėjai varžėsi turnyre, skirtame rotariečio Lou Volodka atminimui. Šio Čikagos lietuvių organizuojamo kasmetinio turnyro metu surenkamos lėšos yra skiriamos labdarai, tad geras oras ir susirinkusiųjų puiki nuotaika buvo tarsi garantija, kad renginys tikrai turi pavykti.

Vakare visi turnyro dalyviai buvo pakviesti į pokylį, į kurį susirinko ir žaidėjai, ir lietuvių rotariečių klubo svečiai. Pradėdama vakarą klubo narė Sandra Scedrina kreipėsi į susirinkusius: ,,Smagu jus visus matyti gražius, besišypsančius, kupinus gražiausių norų suteikti viltį tiems, kuriems jos labai reikia, kurie laukia ir tikisi. Ačiū jums, kad atveriate savo širdis kilniems tikslams.” 

Lietuvių rotariečių klubo prezidentas Žygis Janus pasidžiaugė: ,,Jūsų dėka mes visi darome pokyčius į gera! Tokie rėmėjai kaip jūs esate veiklos žmonės, tik jūsų dosnumo dėka galime daryti gerus darbus. Esame dėkingi šio labdaros renginio generaliniams rėmėjams kompanijoms ‘Always There Express’ ir ‘Truck Clinic’.”

Vakaro šeimininkus ir svečius pasveikino Generalinio konsulato Čikagoje pirmoji sekretorė, ekonomikos atašė Aistė Jakšienė, palinkėjusi tęsti kilnius darbus, o kunigas Liudas Miliauskas pastebėjo, kad rotariečių veikla primena jų klubo simboliu tapusius smagračius, kurie gali sėkmingai suktis tik veikdami kartu – nuo kiekvieno nario indėlio priklauso viso klubo sėkmė. Jis palinkėjo ir toliau rotariečiams kartu sėkmingai suktis.

Rotarietė Eglė Vasiliauskienė papasakojo apie klubo veiklą. ,,Per 15 Rotary klubo veiklos metų iš viso paaukojome daugiau kaip $800,000, finansavome įvairius projektus Lietuvoje ir čia, Amerikoje. Prisiminkime kai kuriuos iš jų. $70,000 suma paaukota bendram projektui su Rimanto Kaukėno fondu – Vilniaus universiteto Klinikų vaikų onkologijos skyriui ir pagalba perkant ultragarso aparatą ‘Mindray Resona 6’ Vilniaus universiteto ligoninės Vaikų onkologijos ir hematologijos centrui. $450,000 skirta 2010-2015 metais insulino pompų vaikams programai Lietuvoje, 2016-2017 metais $60,000 suma paaukota Mamų pieno bankui Kauno vaikų ligoninėje Kaune, 2012-2019 metais $11,000 parama skirta Pasaulio lietuvių centrui.

Aukos įvairiems projektams JAV lietuvių bendruomenei sudaro $20 000 sumą. 2018-2023 metais $8,000 skirta Klaipėdoje veikiančiam Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrui, 2017-2019 metais kartu su Mamų sąjunga Lietuvoje vykdytam projektui – Vėžiu sergančių vaikų šeimos centro įkūrimui skirta $70,000, 2019 metais $20,000 suma paaukota Mažeikių ir Biržų bendruomenėse veikiantiems terapijos centrams autizmu sergantiems vaikams.

2020 m. $10,000 skirta įsigyti specialią įrangą sunkiai sergantiems pacientams Ukmergėje, 2021 m. prisidėta prie Vilniaus Santaros klinikų vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus 2021 m. pažangios temperatūros valdymo sistemos įsigijimo projekto, 2020-2022 m. skirta parama Vaikų ortopedijos chirurginio grąžto keitimui VUL Santaros klinikų traumatologijos skyriuje, Kauno klinikų vaikų skyriui nupirkta ultragarso sistema ‘Acuson Sequoia’.”

Šįmet turnyro metu surinkta suma bus skirta padėti Klaipėdoje esantiems Sutrikusio vystymosi kūdikių namams. Labdaros vakare dalyvavusi šių namų direktorė Aušra Nikolajevienė papasakojo apie šios įstaigos veiklą: ,,Kūdikių ir sutrikusios raidos vaikų klinika bei Dienos centras teikia medicinos, paliatyvią pagalbą ir socialines paslaugas vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Klinikos pacientai – vaikai, turintys psichikos, fizinių sutrikimų ar įvairių raidos sutrikimų. Paliatyvios pagalbos komandos tikslas – aktyvi ir visapusiška pagalba vaikui ir šeimai, užtikrinant geriausią galimą gyvenimo kokybę, tenkinant fizinius ir psichologinius poreikius.

Klinika aktyviai siekia surinkti lėšų įsigyti specialioms funkcinėms paliatyviosios slaugos stotims vaikams su fizine negalia ir klinikos dienos centre sukurti alternatyvų bendravimo kambarį. Vienas iš pagrindinių kambario įrankių yra interaktyvus ekranas, kuris padėtų autistiškiems vaikams tobulinti verbalinius ir bendravimo įgūdžius.” 

Vakaro viešnia sakė: ,,Nuoširdžiai dėkoju likimui, kad teko Jus pažinti ir pajausti, kiek gerumo ir meilės skiriate veiklai, kuri pagerina mažų žmogučių bei jų tėvelių, sesių brolių, senelių gyvenimo kokybę. Daugiau jus pažinę supratome, kokie esate vieningi darydami prasmingus darbus. Linkime jums visiems sveikatos ir sėkmės kuriant projektus, teikiančius prasmę ir viltį.”

Kita vakaro viešnia – Klaipėdos Rotary klubo ,,Karalienė Luizė” prezidentė Loreta Bosienė, prieš kurį laiką pasiūliusi Čikagos kolegoms remti būtent šiuos Klaipėdoje esančius Sutrikusio vystymosi kūdikių namus, sakė esanti laiminga matydama, kaip bendri tikslai padeda plakti vienu ritmu ir labai toli esančių žmonių širdis.

Vakarą vesti padėjęs vesti iš Lietuvos atvykęs atlikėjas Vidas Bareikis pakvietė pažiūrėti vaizdo įrašą, kurį su geriausiais linkėjimais rotariečiams iš Lietuvos atsiuntė atlikėjai Povilas Meškėla, Liudas Mikalauskas su Egidijum Bavikinu ir muzikologas Darius Užkuraitis, kurie yra koncertavę ar vedę ankstesnius rotariečių labdaros renginius.

Golfo turnyre dalyvavusieji žaidėjai nekantriai laukė paskelbiant laimėtojus. Plojimais ir palaikymo šūksniais pasitikta žinia, kad pirmąją vietą laimėjo “Morris Engineering” komanda, o kituose golfo žaidimuose (“closest to the pin”, “longest drive”, “longest putt”) geriausiai sekėsi Rimantui Packevičiui ir Artūrui Gauliai, Martynui Ruzgiui ir Michael Evans. Sveikiname!

Turnyro dalyviai ir svečiai šventinio vakaro metu buvo kviečiami išbandyti laimę loterijoje, dalyvauti ,,tyliajame“ ir ,,gyvajame“ aukcionuose. Svečiai dosniai kėlė kainas ne tik už vertingus prizus, bet ir už paprasčiausius balionus, iš kurių du buvo nupirkti net po $10,000. Tokią sumą labdarai skyrė Mindaugas Razumas bei Daiva ir Rolandas Rauduvės. Tikimės, kad toks Čikagos lietuvių dosnumas padovanos sveikesnę bei laimingesnę ateitį ne vienam Kūdikių ir sutrikusios raidos vaikų klinikoje esančiam mažyliui bei jo šeimai.

Paskelbus ,,tyliojo” aukciono laimėtojus Vidas Bareikis į šokių aikštelę sukvietęs svečius savo energija uždegė atlikdamas populiariausias savo dainas, o dar turintys energijos galėjo toliau smagiai šokti ir dainuoti kartu su grupe iš Čikagos ,,Cigarai”. Smagių akimirkų tikrai netrūko!

O dabar kviečiame į kitą mūsų labdaros renginį – spalio 29 d. (sekmadienį) Old Oak Country Club (14200 S Parker Rd, Homer Glen, IL 60491) jau septintą kartą vyksiantį bėgimą “Haunted Oak 5k”, į kurį prašome atvykti pasipuošus Helovino kostiumais. Renginio pradžia – 4 val. p. p. Registruokitės čia Haunted Oak 5K (runsignup.com), lauksime jūsų! 

Daugiau apie Čikagos lietuvių Rotary klubo veiklą, mūsų labdaros projektus galite sužinoti apsilankę Facebook paskyroje:   

https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/

Rotary Club of Chicagoland Lithuanians informacija

Sandros Scedrinos ir Nijolės Shuberg nuotraukos  

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos