Lietuvis medikas – svarbius pokyčius sveikatos priežiūroje žadančioje medikų tarybojeJAV kompanija “Hippocratic AI” įkūrė gydytojų patariamąją tarybą, kurią sudaro 7 pažangias technologijas ir naujus gydymo metodus davo darbe taikantys medikai iš įvairių JAV medicinos įstaigų. Šalyje pripažinti specialistai padės formuoti pirmąją į sveikatos priežiūros paslaugų saugumą orientuotą sistemą Large Language Model (LLM). Kuriant šią sistemą didžiausias dėmesys skiriamas į pacientą orientuotoms ne diagnostinėms programoms. 

Taryba, kurią sudaro įvairių sričių medikai ekspertai iš pirmaujančių JAV ligoninių, sveikatos priežiūros sistemų ir skaitmeninės sveikatos priežiūros bendrovių, atliks svarbų vaidmenį vadovaujant "Hippocratic AI" pažangios sistemos kūrimui ir užtikrinant, kad ji būtų paruošta saugiai įdiegti. Tarybos steigėjai pabrėžia būtiną šios tarybos darbe dalyvaujančių medicinos specialistų įvairovę, kuri, "Hippocratic AI" nuomone, bus labai svarbi užtikrinant, kad kuriamas modelis atitiktų medicinos kokybės, saugos ir pacientų priežiūros pasalaugų teikimo gaires. 

Tarp šių specialistų – ir lietuvis medikas dr. Jonas Prunskis – “DxTx Pain and Spine” vienas iš įkūrėjų, medicinos direktorius ir valdybos narys., Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamente (U.S. Department of Health and Human Services, HHS) veikiančios Skausmo valdymo gerosios patirties darbo grupės (Pain Management Best Practices Task Force) galutinės ataskaitos bendraautorius.

,,Šie gydytojai yra pirmaujantys diegiant pažangias technologijas ir naujoves savo specialybėse. Dabar, padėdami formuoti į saugą orientuotą LLM sistemą sveikatos priežiūros srityje, jie yra pasirengę suteikti daugiau galimybių sveikatos priežiūros darbuotojams, kartu didinant pacientų galimybes gauti aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugas", - sakė "Hippocratic AI" įkūrėjas ir vyriausiasis gydytojas dr. Meenesh Bhimani. ,,Jų įžvalgos ir bendradarbiavimas bus nepakeičiami, kai kartu kursime kitą sveikatos priežiūros pertvarkos etapą." Ateinančią savaitę šios patariamosiso tarybos narių susitikimas vyks Palo Alto, Kalifornijoje.

"Džiaugiuosi galėdamas būti ‘Hippocratic AI’ steigiamosios gydytojų patariamosios tarybos nariu. Sieksime, kad būtų panaudotos ir plėtojamos dirbtinio intelekto galimybės, kurios bus naudingos tiek pacientams, tiek gydytojams", - sakė daktaras Prunskis.

,,Jau dabar matome didžiules generatyvinio dirbtinio intelekto galimybes keičiant sveikatos priežiūros sistemą. Norint visiškai išnaudoti šias galimybes, pirmaujantiems kūrėjams reikia, kad kartu su jais dirbtų pramonės specialistai, kurie užtikrintų, kad pažangios technologijos būtų kuriamos saugiai. 

Generatyvinis dirbtinis intelektas yra viena įdomiausių ir perspektyviausių technologijų, kurias kada nors matė sveikatos priežiūros sistema. “Hippocratic AI” yra šios esminės naujovės priešakyje, o jų komanda visapusiškai bendradarbiauja su pirmaujančiais medicinos modelis modelis sveikatos priežiūros sistemoje būtų saugus, skaidrus ir patikimas", - sakė vienas iš Tarybos narių dr. Shayan Vyas. 

"Hippocratic AI" tikslas yra kurti saugiausią dirbtinį bendrąjį sveikatos intelektą (angl. Health General Intelligence, HGI). Bendrovė tiki, kad saugus HGI gali smarkiai pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir sveikatos priežiūros rezultatus pasaulyje. Jokia kita technologija neturi galimybių daryti tokio masto pasaulinį poveikį sveikatos priežiūros sistemai. Bendrovę įkūrė gydytojų, ligoninių administratorių, Medicare specialistų ir dirbtinio intelekto tyrėjų grupė iš El Camino Health, Johns Hopkins, Washington University in St. Louis, Stanford, Google, and Nvidia. 

Daugiau informacijos apie "Hippocratic AI" rasite www.HippocraticAI.com.

Paruošta pagal GlobeNewswire informaciją
Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos