Argentinos “Nemunas” išskrenda į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą dalyvauti tarptautiniuose šokių festivaliuose

Šį ketvirtadienį birželio 15 d. į Jungtines Amerikos Valstijas ir Kanadą dalyvauti tarptautiniuose šokių festivaliuose išskrido Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvas “Nemunas”. 

Pirmiausiai, “Nemunas” koncertuos Klivlande (JAV) tarptautiniame šokių festivalyje “Juventus”.

Festivalis organizuojamas ketvirtą kartą. Jame dalyvaus: „Baltija“ (Suecia), „Gintaras“ (Toronto, Kanada), „Grandis“ (Čikaga, JAV), „Ratelinis“ (Kaunas, Lietuva), „Suvartukas“ (Plungė, Lietuva), „Spindulys“ (Lemont, JAV), „Suktinis“ (Čikaga, JAV) ir vienintelis šokių kolektyvas iš Pietų Amerikos, Argentinos, Berisso miesto „Nemunas“. Renginio organizatoriai Klivlando  šokių kolektyvas „Švyturys“.

Koncertas vyko šį šeštadienį 17 d. 14 val. (Argentinos laiku) Berkman salėje, Klivlando universiteto auditorijoje, Klivlendo. Koncertą galima bus žiūrėti Youtube ir Facebook Cle Svyturys  kanalais.

Taip pat, “Nemunas” koncertuos ir šeštadienį 24 d. 16 val. (Argentinos laiku) Toronto mieste, Kanadoje. Šoks “Gintarinės Joninės” renginyje,  kurį organizuoja Toronto šokių kolektyvas “Gintaras”. Šiuo metu Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvui “Nemunas” vadovauja Amparo Cabrera Dulke ir Marianela Siperka.

Pažymėtina, kad 2022 m. Argentinos lietuvių tautinių šokių kolektyvas „Nemunas“ iš Berisso miesto yra paskelbtas laureatu kaip geriausias užsienio kolektyvas už visą artistinę ir kultūrinę veiklą per 50 metų. Kolektyvui apdovanojimus įteikė LR Užsienio Reikalų Ministerija (URM) ir Lietuvos Nacionalinis Kultūros Centras.


Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos