Iš Europos jaunių bokso čempionato sugrįžusios Lietuvos medalininkės: „Vis dar sunku patikėti tuo, ką padarėme“

Keturis medalius Montesilvano mieste Italijoje vykusiame Europos jaunių bokso čempionate iškovojusi Lietuvos rinktinė nutūpė Vilniaus oro uoste.

Bronzinės spalvos medaliais pasidabinusios merginos – Gabrielė Sinickaitė, Beatričė Savickaitė, Gustė Gataveckaitė ir Vesta Austinaitė – ketvirtadienio naktį sulaukė ne tik artimųjų apkabinimų, bet ir žiniasklaidos dėmesio.

Senojo žemyno pirmenybių apdovanojimus iškovojusias mergaites sveikino ir Lietuvos bokso federacijos (LBF) atstovai – prezidentas Darius Šalūga bei viceprezidentai Vilmantas Bobinas ir Egidijus Rutkauskas.

„Rezultatas puikus. Jau ne pirmą kartą šiais metais sakau, kad merginos vis parodo, jog būtent vaikinams reikėtų pasitempti. Jeigu prieš keletą metų kalbėjome, kad merginų boksas Lietuvoje vystosi gana lėtai, tai dabar galime matyti, kad pamaina ateičiai tikrai yra“, – teigė LBF prezidentas D. Šalūga.

Priminsime, kad visos keturios medalius laimėjusios boksininkės savo pasirodymus Europos čempionate baigė kovose dėl kelialapio į Senojo žemyno finalą.

G. Sinickaitė pusfinalyje 0:5 (26:30, 28:29, 26:30, 27:30, 28:29) nusileido čekei Viktorijai Jilkovai, B. Savickaitė 0:5 (26:30, 26:30, 27:30, 27:30, 27:30) neprilygo lenkei Kingai Krowkai, o G. Gataveckaitė rezultatu 0:5 (26:30, 28:29, 27:29, 26:30, 26:30) neatlaikė italės Aminos Golinelli iššūkio.

Tuo metu V. Austinaitės pusfinalio kovą teisėjas sustabdė dar pirmajame raunde ir pripažino ukrainietės Anastasijos Taranos pranašumą.

„Vis dar sunku patikėti tuo, ką padarėme, – su šypsenomis veiduose kalbėjo bronzos medalininkės. – Įspūdį paliko varžybų aplinka ir didelis dėmesys. Atmosfera čempionate buvo sunkiai apibūdinama, tikrai kitokia nei kovojant Lietuvoje.“

Lietuvos jaunių rinktinei Italijoje vadovavo vyriausiasis treneris Marius Narkevičius. Jam talkino treneriai Stasys Balčiauskas, Eugenijus Vaitkus, Ramūnas Kulbis, Gražvydas Šalkauskas ir Miroslavas Krepštulis.

„Emocijos nuostabios. Keturi Europos čempionato medaliai yra labai įspūdingas rezultatas. Vaikinai taip pat puikiai kovojo, gal kiek pritrūko elementarios sėkmės. Kai kurie iš šios rinktinės narių į jaunių čempionatą vyks ir kitais metais – bus vyresni, todėl turės tikrai nemažus šansus.

Merginų pasirodymas išvis super. Keturi medaliai Europos čempionate parodo, kad merginų boksas Lietuvoje auga ir tai daro labai sparčiai. Taip pat noriu labai padėkoti savo kolegoms, be kurių tikrai nebūčiau išsivertęs“, – tikino vyriausiasis rinktinės treneris M. Narkevičius.

2006 ir 2007 metais gimę sportininkai Europos jaunių čempionate varžėsi 13-oje vaikinų bei 13-oje merginų svorio kategorijų. Iš viso Senojo žemyno pirmenybėse dalyvavo 353 boksininkai – 234 vaikinai ir 119 merginų.

Italijoje vykusiame Europos jaunių bokso čempionate Lietuvai atstovavo dvylikos narių – 7 vaikinų ir 5 merginų – rinktinė.

Comments

popular

Dėl saugumo atšauktas dar vienas renginys Čikagos apylinkėse

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje