Ką reikia žinoti prieš planuojant pavasario atostogų keliones?


Čikagos apylinkių gyventojams pradėjus planuoti pavasario atostogų keliones, naudinga suprasti ir žinoti apie vėliausius COVID-19 reikalavimus, taikomus keliaujant JAV ir už jų ribų. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai išsamiai nurodo, ko tikimasi iš keliautojų, susirgimo koronavirusu rodikliams šalyje ir toliau mažėjant. 

Ar keliaudami lėktuvu, autobusu ar traukiniu turite dėvėti apsauginę veido kaukę?

Nors Ligų kontrolės ir prevencijos centrai panaikino reikalavimą dėvėti apsaugines veido kaukes daugumoje šalies vietų, viešajame transporte vis dar reikalaujama dėvėti veidą dengiančias kaukes. Remiantis rekomendacijomis, amerikiečiai privalo dėvėti kaukes lėktuvuose, autobusuose ir traukiniuose, taip pat oro uostuose ir stotyse. Tačiau kaukės nėra privalomos lauko erdvėse, pavyzdžiui, atviruose laivo deniuose.

Ar keliaudami turite pateikti pasiskiepijimo įrodymą?

Keliaudami šalies viduje, JAV piliečiai neprivalo pateikti pasiskiepijimo įrodymo. Ne JAV piliečiai, prieš keliaudami lėktuvu į JAV, turi pateikti visiško pasiskiepijimo įrodymą. Kai kurios JAV ir pasaulio oro linijos reikalauja pateikti neigiamą testo rezultatą keletą dienų iki kelionės, neatsižvelgiant į pilietybę ar pasiskiepijimo statusą. Nors Amerikoje įsikūrusios oro linijos nereikalauja COVID vakcinos keliaujant šalies viduje, kai kurios pasaulinės vietinės ir tarptautinės oro linijos ir toliau reikalauja pateikti pasiskiepijimo įrodymą. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai pataria keliautojams pasidomėti kiekvienos atskiros oro linijos ir vietos sveikatos taisyklėmis.

Ką daryti, jei pasijutote blogai arba turėjote sąlytį su COVID sergančiuoju?

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai rekomenduoja, kad visi, kurie jaučiasi blogai, kurių COVID testasbuvo teigiamas arba dar laukia testo rezultatų, atsisakytų kelionių. Asmenys, turėję artimą kontaktą su COVID užsikrėtusiu asmeniu ir kuriems rekomenduojama karantinuotis, neturėtų keliauti bent penkias dienas ir sulaukti neigiamo testo rezultato. Specialistai tokiems keleiviams rekomenduoja vengti keliauti bent 10 dienų.

Kokios valstijos buvo išbrauktos iš Čikagos kelionių sąrašo?

Nuo praėjusios savaitės iš Čikagos kelionių sąrašo, pagal kurį neskiepyti gyventojai turėjo pasitikrinti dėl COVID ir atvykę į miestą karantinuotis, išbrauktos Maryland, District of Columbia, Nebraska ir Ohio valstijos, taip pat Puerto Rico ir Virgin Islands. Kitą savaitę iš sąrašo gali būti išbraukta dar keliolika valstijų. Hawaii, vienintelėje valstijoje, kuri taiko karantinavimosi programą, šį mėnesį planuojama panaikinti reikalavimą karantinuotis, t. y. nuo kovo 26 d. atvykstantiems iš kitų JAV vietų nereikės pateikti pasiskiepijimo įrodymo arba neigiamo testo.

https://www.nbcchicago.com/news/local/travel-and-covid-what-to-know-before-planning-your-spring-break-trip/2774748/

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos