Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos kreipimasis į visus pasaulio lietuvius

 

Reaguodami į Rusijos karinius veiksmus ir agresiją kreipiamės į visus pasaulio lietuvius, Lietuvos diasporos organizacijas užsienyje su prašymu:

 

Kreiptis atvirais laiškais į Jūsų valstybių ir vyriausybių vadovus, parlamentų ir partijų lyderius, vietos valdžios atstovus bei žiniasklaidą.

 

Išsakyti tvirtą palaikymą nepriklausomos Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

 

Išreikšti didžiulį susirūpinimą ir nerimą ne tik dėl Ukrainos, Lietuvos, Baltijos šalių  saugumo, bet ir pavojaus visos Europos taikiai ateičiai ir būsimų kartų gerovei. 

 

Raginti šalių vyriausybes taikyti griežčiausias įmanomas sankcijas Rusijai, įskaitant Rusijos atskyrimą nuo SWIFT sistemos bei politinę izoliaciją ir teikti Ukrainos žmonėms skubią politinę, ekonominę, finansinę ir humanitarinę pagalbą bei paramą, apimančią pagalbą ginklais, šaudmenimis, taip pat kitą karinę paramą, skirtą valstybės gynybai.

 

Prašyti griežtai pasmerkti Rusijos agresyvius veiksmus prieš Ukrainą, Baltijos šalis ir visą Europą. Šie agresijos veiksmai nepriimtini, tai akivaizdus tarptautinės teisės, visų tarptautinių normų pažeidimas ir nusikaltimas, kurį mes smerkiame.

 

Pabrėžti, kad bendromis visų pastangomis turime užtikrinti Europos ateitį ir ginti pagrindines vertybes – laisvę, demokratiją, žmogaus teises, laikytis tarptautinių susitarimų.

 

Kviečiame susisiekti su ukrainiečių, latvių, estų, lenkų, baltarusių bendruomenėmis, organizuoti viešas protesto bei palaikymo akcijas Ukrainai ir išsakyti savo pilietinę poziciją.

 

Visas protestų akcijų nuotraukas, vaizdo įrašus, įkeliamus į socialinius tinklus, prašome žymėti grotažymėmis: #StandwithUkraine #StopRussianAgression #UkraineUnderAttack

 

Prašome prireikus teikti pagalbą ir paramą ukrainiečių bendruomenėms užsienyje.

 

Šiuo sunkiu metu esame vieningi su Ukrainos žmonėmis.

 

URM Globalios Lietuvos departamentas


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos