Sausio 13-osios pagarbos bėgimas "Gyvybės ir mirties keliu" Kolorado valstijoje (JAV)


Jau ketvirtus metus iš eilės Kolorado Lituanistinė mokykla kartu su Kolorado lietuvių bendruomene 2022 m. sausio 16 d. organizavo visos Šeimos Sausio 13-osios pagarbos bėgimą "Gyvybės ir mirties keliu". Renginyje dalyvauti buvo kviečiami viso pasaulio lietuviai. Šiuo renginiu buvo pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją dieną žuvę žmonės Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą. 

Gražų sausio 16 dienos šeštadienio rytą susirinkusių Kolorado lietuvių ir mažųjų lietuvaičių akyse spindėjo laisvės pojūtis ir padėka tiems, kurių jau nebėra tarp mūsų, vardan Lietuvos laisvės. Pasipuošę lietuviška atributika Kolorado lietuviai bėgo 5 kilometrų trasą, o mažieji lietuvaičiai 1,2 km. 

Smagu, kad prie šios gražios iniciatyvos prisijungė bėgikai iš Lietuvos. Palaikymo sulaukėme iš Portlando lietuvių bendruomenės, kurie tą pačią dieną jungėsi prie Kolorado lietuvių pagarbos bėgimo ir įveikė trasą Oregono valstijoje (JAV). 

Po bėgimo Kolorade bėgikai vaišinosi šilta arbata, kava, užkandžiais, džiaugėsi Lietuvos laisve ir dalijosi prisiminimais apie Lietuvą. 

Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai. 

Dėkojame visiems, prisidėjusiems ir bėgusiems kartu. 

Straipsnio autorė Edita Buzėnienė
Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos