Vašingtone pagerbtos komunizmo aukos


Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas birželio 12 d. dalyvavo kasmetinėje komunizmo aukų pagerbimo ceremonijoje. Dėl COVID-19 pandemijos, skirtingai nei ankstesniais metais, šiais metais nebuvo surengtas bendras susitikimas su vainikų padėjimu prie paminklo komunizmo aukoms atminti. Komunizmo aukų memorialinio fondas surengė virtualią ceremoniją, kurios metu buvo pagerbtos komunizmo aukos visame pasaulyje.

 

Rolandas Kriščiūnas savo pasisakymo metu padėkojo Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovybei už jų atliekamą svarbią misiją skleidžiant žinią ir supažindinant žmones apie totalitarinių komunistinių režimų vykdytus ir vykdomus nusikaltimus žmonijai. 

 

Šių metų Truman-Reagan laisvės medalis buvo skirtas Kubos disidentui, organizacijos Unión Patriótica de Cuba vadovui Jose Daniel Ferrer, kuris šiuo metu įkalintas. Truman-Reagan laisvės medalis bus įteiktas jo šeimos nariams.

 

 Renginio metu taip pat kalbėjo Senatorius M.Rubio, ES šalių, Kanados, Sakartvelo ir kitų šalių ambasadoriai.

 

Pagarbos ir atminimo medalis, kurį įsteigė Komunizmo aukų memorialinis fondas, kiekvienais metais įteikiamas pasižymėjusiems kovotojams už laisvę. Šiuo medaliu pirmasis buvo įvertintas Lietuvos Atkuriamojo Seimo Pirmininkas profesorius V. Landsbergis. 2018 m. JAV sostinėje surengtos ceremonijos metu Truman-Reagan Laisvės medaliu buvo apdovanotas kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus. 2010 m. medalis įteiktas Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signatarui, Seimo nariui Emanueliui Zingeriui.

 

Truman-Reagan medaliais taip pat buvo pagerbtos tokios asmenybės kaip Jonas Paulius II, Čekijos prezidentas Vaclav Havel, Lenkijos prezidentas Lech Walesa,  kiti žymus Vidurio ir Rytų Europos bei kitų su komunizmu kovojusių ar tebekovojančių šalių disidentai.

 

LR ambasados Vašingtone informacija


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos