Kolorado šeimos lankėsi “Denver Nuggets” krepšinio komandos užkulisiuose

 

2023 m. gruodžio 09 dieną Kolorado lituanistinė mokykla kvietė Kolorado šeimas apsilankyti “Denver Nuggets” krepšinio komandos užkulisiuose. Šiais metais tai jau paskutinis  Kolorado lituanistinės mokyklos organizuojamo projekto „Aš – kaip Lietuvos čempionas“ sporto renginių ciklo renginys, remiamas LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Šį kartą rinkomės “Denver Ball” arenoje ir entuziastingai tyrinėjome “Denver Nuggets” krepšinio komandos užkulisius. Kolorado šeimos turėjo galimybę susipažinti su antrosios “Lietuvos religijos” virtuve - krepšininkų užkulisiai - pro rakto skylutę.

Ar esate buvę vienos iš geriausių krepšinio komandų JAV krepšininkų persirengimo kambaryje? Ar bandėte “pasimatuoti” savo kojos dydį, pagal tame kambaryje esančių krepšininkų batus? O gal teko išbandyti kėdės minkštumą, kurioje po varžybų sėdi vienas iš geriausių krepšininkų pasaulyje Nikola Jokič? Matėte valgyklą, kurioje krepšininkai stiprinasi? O esate matę iš arti sporto salę, kurioje auginami krepšinio “raumenukai”? Nematėte? O buvote ir trepsėjote savo batais šioje krepšinio salėje? Ne?! O tritaškius mėtėte kartu su Tomu Balčėčiu, kurio vardas JAV krepšinio pasaulyje kasmet skamba vis garsiau ir garsiau nuo 2013 metų, kai šis jaunas lietuvis dėl sveikatos problemų baigęs žaisti profesionalų krepšinį, ėmė dirbti “Denver Nuggets” komandoje statistikos analitiku. Praėjo 10 metų ir dabar Tomas Balčėtis - antras žmogus klube - generalinio vadybininko pavaduotojas.

 Į šį netradicinį renginį buvo kviečiami lietuvių vaikai iš viso Kolorado, o susirinkę tikrai nenusivylė. Tos 2 valandos pralėkė tarsi viena minutė. Net patys mažiausieji broliukai ir sesutės išbandė kamuolio stiprumą, apvalumą ir “šuolį aukštyn” ar su tėvelių pagalbą tiesiai į krepšį. Vaikai uždavė šimtus klausimų nepakartojamam, linksmam, juokaujančiam, entuziastingam ir labai draugiškai mus priėmusiam ir ekskursijos vadovo pareigas užėmusiam Tomui Balčėčiui. Ir Jūs manote, kad mums užteko tų 2 valandų ir, kad tai jau viskas?! Oi, toli gražu ne! Kitą kartą susitarėme susitikti su Tomu ir jo šeima Kolorado lituanistinėje mokykloje!

Renginyje dalyvavusios Kolorado šeimos išsinešė geras emocijas ir naujas žinias apie krepšininkų kasdienybę treniruočių metu. Bendruomeniškumo jausmas tvyrojo viso renginio metu. Šiuo projektu buvo siekiama, kad Kolorado valstijoje gyvenantys lietuvių kilmės vaikai  daugiau sužinotų apie pasižymėjusius Lietuvos sportininkus. Tikimės, kad šios žinios didins vaikų pasididžiavimą savo lietuviška kilme, stiprins tautiškumą bei pilietiškumą vaikų širdelėse, skatins domėtis Lietuvos sportininkų veikla ateityje.

Dėkojame LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijai už pagalbą įgyvendinant šį nuostabų „Aš – kaip Lietuvos čempionas“ sporto renginių ciklo projektą.

 

 

Straipsnio autorė: Kolorado lituanistinės mokyklos direktorė Edita Buzėnienė

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos