Vasario 16-osios minėjimas Kolorado Lituanistinėje mokykloje (JAV) − su cepelinais ir viktorina apie Lietuvą

Vasario 18-ąją Kolorado lietuviai, jų draugai ir svečiai susirinko į Kolorado Lituanistinę mokyklą paminėti kiekvienam lietuviui bet kuriame pasaulio kampelyje svarbios datos vasario 16-osios, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. 

Šios reikšmingos datos proga norėjome jaukios, šiltos ir draugiškos aplinkos neformalaus susitikimo. Kolorado lituanistinė mokykla surengė paramos renginį mokyklai, kurio metu mokinių tėveliai gamino cepelinus. Vien išankstinių užsakymų  sulaukta apie 200, o dienos eigoje prisijungus ir svečiams cepelinų buvo pagaminta dar daugiau. Tradicinius lietuviškus cepelinus su mėsa ir su varške ragavo ne vien lietuviai mokykla sulaukė ir vietinių amerikiečių dėmesio, nekantraujančių pasimėgauti šiomis lietuviškomis gėrybėmis. Visos renginio metu surinktos lėšos skiriamos Kolorado lituanistinei mokyklai, kuri rūpinasi, vaikų gyvenančių Kolorade, lietuvių kalbos puoselėjimu, papročių ir tradicijų išsaugojimu. 

Dėkojame visiems rėmėjams, kurie vienokiu ar kitokiu būdu prisidėjo prie šio renginio Kolorade!

Kol vieni plušėjo virtuvėje sukdami cepelinus, kiti Kolorado lietuvių bendruomenės nariai ir svečiai tikrino savo žinias apie Lietuvą Lietuvos Respublikos Vyriausiosios lietuvių kalbos komisijos sudarytoje vasario 16-ajai skirtoje viktorinoje „Esame kartu“. Azartiškai ir su užsidegimu Kolorado lietuviai spėliojo, koks gi kaimas yra 2023-ųjų mažoji Lietuvos kultūros sostinė, kokią valstybinę šventę tarpukariu lietuviai švęsdavo rugsėjo 8-ąją ir atsakymus į kitus įvairiausius klausimus. 

Viktorina taip pat surengta ir vaikams tiek Kolorado lituanistinės mokyklos mokiniams, tiek jos atvirų durų dienos svečiams. Vaikai pademonstravo savo žinias tiek apie įdomius faktus apie Lietuvą, tiek apie lietuvių kalbos gramatiką. Teko pasukti galvą, visgi priebalse ar balse baigiasi dabartinio Lietuvos prezidento pavardė, kiek skaitvardžių yra Janinos Degutytės eilėraštyje „Dvi rankelės“, o tuo pat metu ir atspėti, koks Lietuvos bokštas yra aukštesnis netgi už Eifelio bokštą Paryžiuje bei kaip dar gražiai ir simboliškai vadinama mūsų garsioji plaukikė, auksinė žuvelė Rūta Meilutytė.

Po abiejų viktorinų dalyviai išėjo su gera nuotaika, šypsenomis bei, tikimės, bent truputį padidėjusiu žinių apie tėvynę bagažu. Jau ne pirmą kartą Kolorado Lituanistinė mokykla tampa vieta, kur Kolorado valstijoje gyvenantys lietuviai, nors ir toli nuo gimtosios šalies, susibūrę visi kartu gali susikurti kruopelytę Lietuvos.


Straipsnio autorė: Kolorado lituanistinės mokyklos mokytoja Kornelija ViečaitėComments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos