Kiekviena šventė visų pirma vyksta širdyje

 

Gruodžio 17 d. Čikagos lituanistinėje mokykloje vyko Kalėdinė šventė. Ryte mokinius pasitiko nuotaikinga Kalėdinė muzika ir papuošta mokykla, visur jautėsi šventinis šurmulys. Mokykloje veikė Kalėdinis paštas. Nuo Advento pradžios buvo renkamos gražiausiai papuoštos durys. Durų laimėtojas buvo paskelbtas sugrįžus po žiemos atostogų. 

Mokiniai parengė nuostabius kalėdinius muzikinius vaidinimus, dainavo ir žaidė lietuvių liaudies žaidimus, į kuriuos įtraukė ir tėvelius.

Mažiausieji mokiniai vaidino spektaklius apie tai, kai Raudonkepuraitė ieškojo šv.Kalėdų ir kaip miško žvėreliai laukia Kalėdų senelio. Vaidinimai vaikams suteikė daug gerų emocijų.

1 - 4 klasių mokiniai vaidino spektaklį “Prakartėlė”, čia buvo galima išvysti nuostabius angelų, žvaigždžių, ožiukų ir ožkyčių, piemenėlių kostiumus. Skambėjo lietuvių liaudies dainos, buvo sakomos eilės, žaidžiami žaidimai. 

5 ir 6 klasių mokiniai šventė Čiurlionio galerijoje. Pirmą kartą mokykloje buvo parodytas šesėlių teatras. Vaikai pasakojo, vaidino, deklamavo, buvo rodoma filmuota medžiaga  kaip gaminami lietuvių tradiciniai šiaudiniai sodai ir skambėjo kanklių muzika. 

7-10 klasių mokiniai prisiminė Kūčių ir šv. Kalėdų papročius, tradicijas ir burtus. Kiekviena klasė išsiaiškino ir pristatė kas buvo įprasta skirtingiems  Lietuvos regionams per Kūčias - septintokai kalbėjo apie Suvalkiją, aštuntokai - apie Aukštaitiją, devintokai apie Žemaitiją, o dešimtokai  apie Dzūkiją. Taip pat buvo parodyti tradiciniai lietuviù liaudies žaidimai - “Želvyčio kelmas” (Suvalkija), “ Vilko uodega”(Aukštaitija), “Vėrubėt”(Žemaitija), “Grybai” (Dzūkija). Labai smagu buvo matyti tėvelius įstraukusius į žaidimą “Grybai”, ačiū dešimtokams! 

Mamytės ir tėčiai paruošė gražius stalus, ant kurių puikavosi kūčių vakaro patiekalai. Po Kalėdinių giesmių visi buvo kviečiami vaišintis. Kalėdinio renginio metu mokykloje apsilankė  Kalėda. Jis kartu su vaikais linksmai  juokavo bei dalino dovanas. Nestigo nuoširdžių žodžių, garsių plojmų ir laimingų šypsenų. Nepaprastai gera susiburti į vieną didelę šeimą, kurią apjungia muzika, ir kartu jausti kalėdinę dvasią. Ir kaip malonu, kai po įtempo darbo ateina tikra šventė.

Tegul Kalėdų dvasia gyvena mūsų širdyse kiekvieną metų dieną...

 

Parašė literatūros  mok. Jolita Jolita Gruzinskienė 


Comments

popular

Dėl saugumo atšauktas dar vienas renginys Čikagos apylinkėse

Tokios tokelės (181) Įvairenybės

Du Čikagos barai ant stogų – tarp geriausių šalyje