LR Seimo ir PLB komisijos eilinis posėdis

Šių metų balandžio 23  d. LR Seimo Konstitucijos salėje ir nuotoliniu būdu įvyko Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos eilinis posėdis. Jo metu buvo svarstomi  Lietuvos piliečiams ir visai pasaulio lietuvių bendruomenei aktualūs ir prioritetiniai klausimai - tai dėl internetinio balsavimo ir dėl konsulinių paslaugų gerinimo.

Posėdį atidarė Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai Dalia Asanavičiūtė ir Jonas Bružas.  Susirinkusius į šį posėdį pasveikino LR Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, pabrėždamas, kad dirbant visiems kartu , Lietuvai ir diasporai, visi iššūkiai bus įveikti.

Dėl internetinio balsavimo savo kalboje  komisijos narys Gediminas Ramanauskas pateikė komisijos strateginius siūlymus  ir įvertintas pagrindines priežastis, kodėl yra  siūlomas balsavimas internetu kaip alternatyvus būdas šalia jau esamų. Kalbą sakė Komisijos ir Seimo narys Andrius Bagdonas, siūlydamas internetinį balsavimą išbandyti  2023 metų savivaldos rinkimuose. Pranešimus skaitė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė, taip pat  Seimo darbo grupės Lietuvos Respublikos rinkimų sistemos analizei atlikti ir reikalingų įstatymų projektams parengti vadovas Andrius Vyšniauskas, kuris pasiūlė susitelkti ir orientuotis į 2024  metų rinkimus, išskirdamas tris iššūkius dėl kibernnetino saugumo, dėl asmenų dalyvaujančių rinkimuose identifikavimo ir dėl balsų pirkimo galimybės. Naudinga patirtimi dėl internetinio  balsavimo pasidalino posėdžio svečias Estijos Respublikos parlamento narys Erki Savisaar.

Dėl konsulinių paslaugų gerinimo kalbėjo komisijos narys Rytis Virbalis, pabrėždamas, kad šio posėdžio tikslas yra paskatinti konsulinių paslaugų skaitmenizaciją. Pranešimus skaitė LR Užsienio reikalų ministerijos kanclerė Inga Černiuk ir Konsulinio departamento direktorius Audrius Bendinskas, kuris pristatydamas skaitmenizavimo galimybes pabrėžė, kad konsulinių paslaugų ir valstybės teikiamų paslaugų skaimenizavimas turi būti bendras, nes tik konsulinių paslaugų skaitmenizavimo neužteks. Buvo pabrėžta, kad daug valstybės paslaugų yra skaitmenizuota, tačiau visuomenė apie tai yra mažai informuota.

Posėdžio pabaigoje, po komisijos narių pasisakymų, išklausytų pranešimų ir vykusių diskusijų, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija priėmė dvi rezoliucijas:

"Dėl konsulinių paslaugų teikimo": https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=32917  

"Dėl balsavimo internetu rinkimuose įgyvendinimo": https://www.lrs.lt/sip/getFile3?p_fid=32918


Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos