MES APKABINOME AUŠTAITIJĄ

Ar žinote kaip pasigaminti laimės hormonus? Tai juk labai paprasta! Laimės hormonų receptas: susitikti, pasimatyti, mokytis ir bendrauti visiems kartu lietuviškai.

Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijos (LT) bei Kolorado lituanistinės mokyklos (JAV) bendruomenės pradėjo bendrą etnokultūros STEAM projektą apie Lietuvos etnografines sritis. Projekto vadovė KTU Vaižganto progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Jolanta Vaitkevičienė. Numatytos 4 projekto dienos (dalys) po 4 pamokas, kuriose plačiau bus supažindinama su 4 Lietuvos regionais: Aukštaitija, Žemaitija, Dzūkija ir Suvalkija. Projektas vyks virtualioje aplinkoje Zoom programa. Numatytos tarptautinio projekto dienos: 1 diena  - 2021 kovo 20 d., 2 diena - 2021 gegužės 08 d., 3 diena - 2021 spalio 16 d., 4 diena - 2021 lapkričio 13 d. Projekto metu integruotas pamokas ves KTU Vaižganto progimnazijos mokytojos: pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Jolanta Vaitkevičienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Česlova Žukienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Jūratė Valančauskienė, pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Agnė Varžukienė. Už techninę projekto dalį atsakinga Kolorado lituanistinės mokyklos vadovė Edita Buzėnienė.

Š.m. kovo 20 d. vyko pirmoji projekto diena (dalis), kuri prasidėjo laiku kaip ir buvo numatyta: 17 val. vakaro Lietuvos laiku / 9 val ryto Kolorado laiku. Pradedant projektą buvo sugiedotas LR himnas, po kurio visus projekto dalyvius pasveikino KTU Vaižganto progimnazijos direktorė Lydija Merfeldienė ir Kolorado LM vadovė Edita Buzėnienė. Pirmoje projekto dienoje (dalyje) dalyvavo 45 abiejų mokyklų mokiniai, kartu su savo tėveliais ir 12 mokytojų (6 iš Lietuvos ir 6 iš Amerikos). 

Skirtingo amžiaus, susiskirstę į keturias mišrias pagal amžių ir gyvenamąją vietą, dalyviai būdami kartu interneto pagalba, bendraudami ir bendradarbiaudami, ieškodami ir kurdami, keliavo virtualiai per patį didžiausią Lietuvos regioną - nuostabią Aukštaitiją. Laimės hormonus gamino didžiuodamiesi savimi ir kitais, kurie jiems brangūs, iki tol, kol pajuto pasitenkinimą, kad pasiekė užsibrėžtus tikslus bei užmezgė draugiškus tarpusavio santykius tarp Lietuvoje ir Amerikoje gyvenančių lietuvių šeimų. KTU Vaižganto progimnazijos STEAM kūrybinė mokytojų grupė pakvietė visus susipažinti su Aukštaitijos regiono miestais ir jų herbais, aukštaitiškais tautiniais drabužiais bei paragauti aukštaitiškų blynų. Abiejų mokyklų bendruomenės nuotoliniu būdu keliavo po Aukštaitijos lygumas, naudodamiesi surinkta informacija apie miestus ir jų herbus, kūrė savo šeimų herbus, sprendė kryžiažodžius, pasitelkę kūrybiškumą ir vaizduotę iš pasirinktų spalvotų priemonių, įvairių formų dekoravo bei modeliavo spalvingus bei originalius ornamentus prijuostėms, energingai darbavosi virtuvėje ir kepė aukštaitiškus bulvinius blynus. Net keturias valandas vykusioje pirmoje projekto dienoje (dalyje), netrūko plačių šypsenų, pagalbos mokantis naujus lietuviškus žodžius, pasidalijimo gerąja patirtimi bei naujų įspūdžių ir naujų draugų. Abiejų mokyklų vaikai kalbėjo lietuviškai, puikiai įveikė užduotis ir būdami bendrystėje atskleidė savo kūrybiškumo klodus bei įvairiapusiškumo galimybes. 

KTU Vaižganto progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Eglė Grinkevičienė džiaugėsi gražia dviejų mokyklų bendrystės pradžia ir tarė padėkos žodį. Abiejų mokyklų bendruomenės  pasiruošusios su nekantrumu laukia antrosios projekto dalies 2021 gegužės 08 d.


Straipsnio autorės:

KTU Vaižganto progimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė

Jolanta Vaitkevičienė 

ir

Kolorado lituanistinės mokyklos vadovė

Edita BuzėnienėRenginio dalyvių atsiliepimais apie renginį:


Tajus Juzikis

KTU Vaižganto progimnazijos 3 b kl. mokinys

2021.03.20 dalyvavau virtualiame renginyje su Kolorado lietuvių mokyklos vaikais. Vyko keturios pamokos, kurias vedė mūsų mokyklos ir Kolorado lietuvių mokyklos mokytojai. Man labai patiko visos pamokos, bet labiausiai mokytojos Jūratės pamoka ir mokytojos Česlovos blynų kepimas kartu su kitais vaikais. Aš pirmą kartą pats kepiau blynus! Man labai patiko, kad vaikai iš Kolorado mokyklos puikiai kalba lietuviškai. Jei vėl vyktų toks renginys, mielai dalyvaučiau dar kartą. 


Austėja Buzėnaitė

Kolorado LM 7 kl. mokinė

Buvo smagu su vaikais gyvenančiais Lietuvoje mokytis kartu. Pirmą kartą kepiau blynus, niekada negalvojau kad tai - taip lengva. Nupiešiau savo šeimos herbą, kurį pasikabinsiu savo kambaryje. Vaikai gyvenantys Lietuvoje labai draugiški, jei mes nežinojome kokio žodžio lietuviškai, jie padėdavo mums jį surasti. Ačiū jiems. Visose pamokose buvo naujų žodžių, kurių aš nežinojau - dabar jau žinau. Laukiu kitos dienos, kai vėl visi susitiksime.


Vaikų ir tėvų atsiliepimai iš apklausos anketos po renginio

Išmokau gaminti bulvinius blynus.

Labiausiai mano dukrai patiko pamokos, kuriuose buvo daug veiksmo, neformali rami šeimyninė atmosfera. Patiko mokytojos Jolantos pamoka, kai visi vaikai prisistatė ir susipažino.

Sužinojau daug įdomių dalykų, istorijas, daug žinojau atsakymų, labai patiko kartu su visais gaminti

Man patiko Aukštaitijos miestai, jų istorija ir klausimai.

Man buvo įdomiausia dirbti su žemėlapiu.

Buvo įvairios ir įdomios užduotys

Pamokos apie Aukštaitiją labai praturtino turimas žinias. Patiko mokytojos, patiko, kad pamokose dalyvavo vaikai iš Lietuvos ir Amerikos. Labai įdomi patirtis!

Patiko, kad pamokose daug praktinių užduočių: blynų kepimas, šeimos herbo piešimas, kitų darbelių, užduočių darymas, žaidimai. Smagiausia vaikams buvo atlikti tas užduotis, kurios atitiko jų amžių, kalbos lygį. 

Labiausiai informacija vaikams įsiminė, kai mokytojos skaidrėse naudojo daugiau vizualios medžiagos (nuotraukos, video, grafika), nei teksto. Šios medžiagos tikrai buvo, galėjo būti dar daugiau. Tiek vaikai, tiek tėvai mėgsta atpažinti Lietuvos vietas, kuriose yra buvę.

Informaciją, kurią pateikia mokytojos, mato ir vaikų tėvai, labai smagu, kai lietuviškas tekstas tvarkingas, be klaidų.

Patiko vaikams, kad jie gali bendrauti tarpusavyje - tiek pamokų, tiek pertraukų metu. 

Šauni projekto idėja, mokytojos šaunuolės, vaikai nuostabūs, ačiū Jums, iki kitų susitikimų!

Patiko klijuoti drabužius iš pupų ir grūdų.

Daug ko nežinojau, tai viskas buvo labai įdomu


Renginio dalyviai dalijasi asmeninėmis renginio nuotraukomis.

  1.  Bendra nuotrauka

  2.  Dominykas ieško žemėlapyje penkių Aukštaitijos miestų 

  3.  Kajus ir Aronas skanauja savo pačių iškeptus blynus 

  4.  Mildas su sese Saulė jau nupiešė savo šeimos Herbus

  5.  Projekto vadovė Jolanta Vaitkevičienė 

  6.  Sean ir jo dekoruota aukštaitiška prijuostė

  7.  Šešiametis Lukas pirmą kartą kepė blynus pats

  8.  Valdemaras ir Artūras gieda LR himną

Comments

popular

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Mackinac Island pripažintas vienu gražiausių miestų Amerikoje

Kyla Čikagos nuomos kainos