Renata Kanopka: ,,Gyvenimas prasmingesnis padedant kitiems”

„Ar tai tiesa; ar tai visiems priimtina; ar tai skatina gerą valią ir draugystę; ar tai naudinga visiems?’’ - šiais priesaikos žodžiais nusakomi 1,2 milijono narių visame pasaulyje apjungiančio Rotary klubo veiklos principai. Jais vadovaujasi ir Čikagoje įsikūręs Rotary Club of Chicagoland Lithuanians, kurio prezidente prieš keletą mėnesių tapo Renata Kanopka. 

Nuo šių metų liepos mėnesio prezidentės pareigas perėmusi moteris Rotary klubui priklauso nuo 2014 metų, ją prie rotariečių prisijungti pakvietęs daugiametis klubo narys ir jo įkūrėjas Saulius Janušonis. Renata Jungtinėse Valstijose gyvena nuo 2003-iųjų, čia jie atvyko vyrui išlošus ,,žalią kortą”. Kadangi Lietuvoje buvo baigusi verslo vadybos studijas, iš pradžių susirado darbą banke Massachusetts valstijoje, kur apsigyveno padedami draugų amerikiečių. Vėliau šeima persikėlė gyventi į vieną iš Čikagos priemiesčių Naperville. Dabar Renata “BMO Harris” banke užima verslo ryšių vadybininkės pareigas, jie kartu su vyru augina 16 metų sūnų. Kanopkų šeima mėgsta keliauti, jie yra pabuvoję nemažai pasaulio šalių, o ištaikiusi laisvo laiko moteris sako mėgstanti skaityti, bendrauti su draugais, kurių dauguma yra lietuviai. Nemažai laiko Renata skiria Rotary klubo reikalams, keletą metų ji buvo klubo iždininke, o einant prezidentės pareigas darbų dar prisideda, bet ši veikla jai esanti prie širdies, tad moteris sako sunkiai įsivaizduojanti savo gyvenimą be Rotary.

Renata sako labai vertinanti galimybę susibūrus kartu atlikt tokius darbus, kurių būdamas vienas tikrai neįveiktum. Klubo narius lietuvė vadina draugais, kadangi kartu ne tik vykdomi įvairūs projektai, bet ir švenčiamos šventės, keliaujama. Jos šeima taip pat mielai ateina į renginius. Deja, šiuo metu rotariečiai dėl pandemijos negali susitikti “gyvai”, bet kiekvieną ketvirtadienį vyksta susirinkimai per Zoom platformą. Jų metu planuojami būsimi renginiai, vyksta virtualūs susitikimai su kitais Rotary klubais ar įdomiais žmonėmis. Neseniai vyko susitikimas su Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubu, galvojama apie bendrus projektus. 

Yra kuriamas klubo fondas, planuojami nauji projektai. Rotariečiai galvoja apie savo pamainą - ieškoma veiklių jaunų žmonių, kurie įsitrauktų į Rotorakto veiklą. Tai - tarptautinė jaunimo organizacija, kuri vienija 18-30 metų amžiaus žmones, besivadovaujančias Rotary vertybėmis. Renata sako pastebėjusi, kad prie rotariečių prisijungia vis daugiau jaunų žmonių, jų klubas irgi nuolat pasipildo naujais nariais, kurie atsineša naujų idėjų. 

Kaip sako klubo prezidentė, rotariečiai viliasi, kad daugelio planus sujaukusi pandemija pagaliau baigsis ir jie galės tęsti savo darbus, kurių tikslas – būnant kartu padėti kitiems. Per 12 metų yra nuveikta daug, didžioji dalis renginiuose surinktų lėšų skiriama įvairiai paramai Lietuvoje. Šiemet jau vyko tradiciniais tapę renginiai - golfo turnyras ir Haunted Oak 5K labdaringas bėgimas. Golfo turnyro metu surinkti pinigai buvo pervesti Rimanto Kaukėno labdaros ir paramos fondui, už juos bus perkamas nešiojamas ultragarso aparatas, kuris bus naudojamas ligoninėje onkologinėmis ligomis sergančių vaikų tyrimams atlikti.

,,Esame gera komanda veiklių, atsakingų žmonių, su kuriais smagu kartu dirbti”, - sako R. Kanopka. Rotary Club of Chicagoland Lithuanians yra unikalus tuo, kad jo susirinkimai vyksta lietuvių kalba, didžioji dalis projektų yra susiję su Lietuva, surinkti pinigai skiriami sergantiems vaikams. Klubą yra aplankę daug žymių žmonių iš mūsų šalies, pasikviečiama ir čia gyvenančių įdomių asmenybių. 

Klubo prezidentė yra dėkinga klubo nariams, su kuriais, pasak jos, “kartu plukdo į priekį Rotary laivą”, taip pat visiems padėjėjams, rėmėjams, bendraminčiams, ir linki ramių artėjančių švenčių.

Daugiau apie Čikagos lietuvių Rotary klubo veiklą sužinosite apsilankę „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/RotaryClubofChicagolandLithuanians/


Loreta Timukienė


NUOTRAUKOS

  1. Klubo prezidentas Tony Merfeld perduoda prezidento regalijas Renatai Kanopkai. Sandros Scedrinos nuotr.

  2. Čikagos lietuviai rotariečiai klubo prezidentės inauguracijoje. Sandros Scedrinos nuotr.

  3. Baltijos kelio 30-mečio minėjime Čikagoje su sūnumi ir vyru.

  4. Šiųmetiniame golfo renginyje. Sandros Scedrinos nuotr.

  5. Kelionėje Šiaurės Karolinoje.

  6. Su vyru Kyoto mieste Japonijoje.Comments

popular

Dėl saugumo atšauktas dar vienas renginys Čikagos apylinkėse

Evanston įsigaliojo plastikinių maišelių draudimas

Tokios tokelės (181) Įvairenybės