Vašingtone viešintis Seimo Pirmininkas pabrėžė Transatlantinių santykių svarbą, pagerbė komunizmo aukas ir bendravo su JAV gyvenančiais lietuviais

Lietuvos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto Europos reikalų pakomitečio pirmininku William Keating‘u ir Kongreso nariu Mario Díaz-Balart.

Susitikimų metu aptarti transatlantinio bei dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir regioninio saugumo iššūkiai.

„Šiandien mums labai svarbu išsaugoti ir stiprinti transatlantinius santykius, kurie lemia ir mūsų regiono saugumą. Turime bendrai ir operatyviai reaguoti į saugumo iššūkius“, – sako parlamento vadovas

Vizito metu Seimo Pirmininkas kartu su Latvijos ir Lenkijos parlamentų Pirmininkėmis ir Estijos parlamentarais dalyvavo diskusijoje „The Heritage Foundation“ apie JAV politikos aktualijas.

Vašingtone parlamento vadovas skyrė dėmesį istorinei atminčiai – V. Pranckietis pagerbė komunistinių režimų aukas visame pasaulyje ir padėjo gėlių prie paminklo komunizmo aukoms atminti, apsilankė JAV Holokausto memorialiniame muziejuje ir susitiko su Komunizmo aukų memorialinio fondo vadovu Marion Smith.

V.Pranckietis ir kartu JAV viešintis Seimo narys, Seimo užsienio reikalų komiteto Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas Emanuelis Zingeris taip pat susitiko su Vašingtono, Baltimorės ir šių miestų apylinkėse gyvenančiais lietuviais.

Seimo Pirmininko vizitas į Vašingtoną surengtas kartu Latvijos parlamento pirmininke Ināra Mūrniece, Lenkijos parlamento Žemųjų Rūmų Pirmininke Elžbieta Witek ir Estijos parlamento Tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininke Keit Pentus-Rosimannus, siekiant atkreipti JAV dėmesį į regiono problemas ir aktualijas. Delegacijos vizitas surengtas Lietuvos iniciatyva.

LR Seimo nuotraukos

Kęstutis VAŠKELEVIČIUS
Counselor, Embassy of Lithuania in USA
Comments

popular

Lemont atidaromas nuotykių parkas – didžiausias Šiaurės Amerikoje

Nedas Okuličas: „ Šeimoje mes dažnai diskutuojame apie viską...“

Nuo liepos Illinois įsigalios įstatymas „Teisė dirbti“