Pagerbiant Boriso Nemcovo atminimą, Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko diskusija apie šiandieninės Rusijos pilietinę visuomenę

Kovo 3 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone įvyko diskusija apie Vakarų demokratinių šalių ir Rusijos pilietinės visuomenės ryšių stiprinimą. Diskusija buvo skirta pagerbti buvusio Rusijos vicepremjero ir žymaus demokratinių jėgų lyderio Boriso Nemcovo atminimą, kuris prieš 5 metus buvo nužudytas Maskvos centre, ant netoli Kremliaus esančio Didžiojo Maskvoreckio tilto.


Diskusijoje kalbėjo Boriso Nemcovo fondo įkūrėja ir vadovė Žana Nemcova, JAV Nacionalinio demokratijos fondo Eurazijos šalių vyr. direktorė Miriam Lanskoy, Laisvosios Rusijos Fondo Prezidentė Natalia Arno, JAV Valstybės departamento ir ES Delegatūros JAV atstovai, bei Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras ir Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos B.Nemcovo nužudymo tyrimo pranešėjas Emanuelis Zingeris. Diskusijoje dalyvavo JAV analitinių centrų ekspertai, Europos šalių ir Ukrainos diplomatai, rusų analitikai, gyvenantys JAV.


„Borisas Nemcovas buvo simbolis 1989-1990 metų dvasios, kuomet daugelis Vidurio ir Rytų Europos tautų, vieningai pasmerkė stalinizmo ir komunizmo nusikaltimus, ir turėjo tokią pat svajonę- solidariai kurti demokratines, europietiškas valstybes, kurios gerbtų kaimynus, tarptautinę teisę, žmogaus teises bei laisves. Tad prieš 5 metus įvykdytas nusikaltimas buvo pasikėsinimas ne tik į žmogų, bet ir į visas šias vertybes,“ sakė ambasados patarėjas K.Vaškelevičius dėkodamas susirinkusiems ekspertams.


Atvira, stipri ir demokratiškas vertybes išpažįstanti Rusijos pilietinė visuomenė buvo vienas iš Boriso Nemcovo, kaip visuomenės veikėjo, tikslų. Todėl šiandieninės diskusijos tema yra labai simbolinė, pagerbianti žymaus Rusijos patrioto ir politiko atminimą, pažymėjo Lietuvos ambasados atstovas.


Diskusijos dalyviai pabrėžė, kad dialogas ir ryšių su Rusijos pilietine visuomene nuolatinis stiprinimas yra labai svarbus tiek Vakarų, tiek ir Rusijos visuomenėms.


Diskusiją organizavo LR ambasada JAV, o renginio partneris buvo Laisvosios Rusijos Fondas.Comments

popular

Lemont atidaromas nuotykių parkas – didžiausias Šiaurės Amerikoje

Nedas Okuličas: „ Šeimoje mes dažnai diskutuojame apie viską...“

Nuo liepos Illinois įsigalios įstatymas „Teisė dirbti“