Vašingtone NBA varžybų metu surengtas Lietuvą pristatantis vakaras

Lietuvos Respublikos ambasada Vašingtone bendradarbiaudama su Nacionalinės krepšinio asociacijos Vašingtono Wizards krepšinio komanda, Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenėmis, lituanistinėmis mokyklomis, lietuvių tautinių šokių grupe „Malūnas“ vasario 9 d. JAV sostinės Capital Onekrepšinio arenoje NBA rungtynių tarp Washington Wizards ir Memphis Grizzlies su Jonu Valančiūnu metu surengė Lietuvai ir Lietuvos paveldui skirtą vakarą.


JAV sostinės sporto arenoje surengto Lietuvai dedikuoto vakaro (angl. Lithuanian Heritage Night) metu buvo tęsiama graži lietuviško krepšinio tradicija. Prieš varžybas arenoje susirikusiems žiūrovams buvo pristatytas Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas. Ambasadoriui buvo suteikta garbė simboliškai duoti pradžią NBA rungtynėms tarp Vašingtono ir Memfio krepšinio komandų.

Vakaro metu tūkstančiams į NBA varžybas atvykusių žmonių Lietuvos ambasados parengtame stende buvo pristatyta Lietuvos valstybė, mūsų istorija, kultūra, supažindinta su turizmo galimybėmis į Lietuvą. Prieš varžybas ir varžybų pertraukų metu į krepšinio varžybas atvykę žmonės apžiūrėjo „Neregėtos Lietuvos“ nuotraukų parodą, susipažino su Lietuvos krepšinio istorija, klausėsi Lietuvos ambasados darbuotojų pasakojimų apie Lietuvą.

Didžiosios pertraukos metu Vašingtono Capital One arenoje buvo surengtas lietuvių tautinių šokių grupės „Malūnas“ pasirodymas. Vienos iš varžybų pertraukėlės metu ir pasibaigus varžyboms didžiuosiuose arenos ekranuose buvo rodoma vaizdo medžiaga apie Lietuvą.

Prieš varžybas vaikai iš Lietuvių mokyklos Vašingtone ir Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos pasveikino į areną įbėgančius Memphis Grizzlies krepšininkus su Jonu Valančiūnu. Visi specialius bilietus į NBA rungtynes įsigiję krepšinio mėgėjai gavo marškinėlius su lietuviška simbolika, o po varžybų turėjo progą susitikti su Lietuvos krepšininku Jonu Valančiūnu. Į krepšinio areną susirinko šimtai Lietuvos krepšinio mėgėjų. Vakaro rungtynes laimėjo Memfio krepšinio komanda.

Lietuvos ambasada dėkoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai, režisieriui Mariui Markevičiui, fotografui Mariui Jovaišai, Vašingtono ir Baltimorės lietuvių bendruomenėmis ir visiems prisidėjusiems prie Lietuvai skirto krepšinio vakaro surengimo.


LR ambasados Vašingtone informacija


Kęstutis VAŠKELEVIČIUS

Counselor, Embassy of Lithuania in USA


Comments

popular

Lemont atidaromas nuotykių parkas – didžiausias Šiaurės Amerikoje

Nedas Okuličas: „ Šeimoje mes dažnai diskutuojame apie viską...“

Nuo liepos Illinois įsigalios įstatymas „Teisė dirbti“