Užgavėnės Čikagos lituanistinėje mokykloje

Užgavėnės -žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą, siekiant prisišaukti pavasarį. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai -persirengėliai, blynai, „Lašininio ir „Kanapinio“ kova, „Morės“ deginimas. Tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus.
Vasario 22 d. nuotaikinga  Užgavėnių šventė ir mugė šurmuliavo Čikagos lituanistinėje mokykloje. Jau nuo pat ankstaus ryto, daugiau kaip 50 prekiautojų, įskaitant mokyklos mokinius, dėliojo savo gėrybes ant stalų. Akys raibo nuo įvairiausių gintaro dirbinių, atvirukų, rankų darbo suvenyrų ir žaislų. Smaližiai galėjo skanauti namų gamybos saldainius, pyragus, tortus, šakočius ir grybukus.Tie, kurius saldumynai nevilioja, būriavosi prie rūkytų dešrų, kumpelių, žuvų ir naminės duonos. Šventės metu buvo galima pasistiprinti ir karštais patiekalais: cepelinais, kugeliu, viščiuku spanguolių padaže. Visus, atvykstančius į mokyklą su gera nuotaika, Užgavėnių šokiais ir dainomis prie durų pasitiko „čigonės“, blynais vaišino šaunusis Tėvų komitetas. Obuolinius blynus, kartu su savo mokinukais, kepė, valgė ir kitus vaišino Vaikų ratelio mokytojos: Sandra Abrutienė ir Skirmanta Orintienė. Bulvinių blynų kvietė paskanauti dailės mokytojas Mindaugas Braslauskas.
Visiems susirinkus, prasidėjo tikroji Užgavėnių šventė. Pirmieji žiemos „varyti‘‘ atėjo patys mažiausieji: Kiškiai, Vaikų ratelis ir Darželis, po jų 1-6 klasės ir galiausiai 7-10 klasės. Čikagos lituanistinės mokyklos mokinukai kartu su nenuilstančia renginių vadove Sandra Krumhorn ir dainavimo, muzikos ir šokių mokytojomis: Dalia Gedviliene, Evelina Karaliene, Vilma Vaičiene, Onute Cvilikiene, Genute Razumiene ir Rasa Stanevičiene parodė linksmą programą. Aplink laužą ir „ Morę“ šoko, trypė ir dainavo: čigonai, velniai, raganos, ožiukai ir kiti persirengėliai. Galiausiai kovai susikibo „ Lašininis “ ir “ Kanapinis “. Jų kova taip pat vaizduoja žiemos išvarymą. „ Lašininis“- toks nusipenėjęs per žiemą , drūtas, geriau apsirengęs, sotus ir patenkintas, o „Kanapinis“-sukūdęs, parodantis artėjantį pasninko laikotarpį, bet jėgų įveikti „ Lašininį “ turintis. Visa tai simbolizuoja nenorinčios pasitraukti žiemos kovą, su žmonių išsiilgtu pavasariu.    Namo visi ėjo linksmi, prisivalgę ir visokių gėrybių prisiprikę. Skirmanta Orintienė ČLM mokytoja.

Comments

popular

Lemont atidaromas nuotykių parkas – didžiausias Šiaurės Amerikoje

Nedas Okuličas: „ Šeimoje mes dažnai diskutuojame apie viską...“

Nuo liepos Illinois įsigalios įstatymas „Teisė dirbti“